Të gjitha lajmet

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK III

TOP 10-shja e javës në Superligë (III)

TOPSPORTI/ A. P.

TOP 10-shja e javës në Superligë (III)

9 October, 2018 @23:35

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur dhjetëshen më të dalluar të xhiros.

Më i miri i xhiros së tretë është përzgjedhur organizatori i Bashkimit, Michael Martin, që ka marrë për herë të parë këtë stinor epitetin e TOP lojtarit të javës nga kjo faqe.

Martin ka kryer ndeshjen me 20 pikë, 15 asistime, derisa Bashkimi ka shënuar fitoren e parë të stinorit.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Pas tij, i dyti ka dalë në listë qendra e Prizrenit, Urim Zenelaj. Zenelaj ka kryer ndeshjen me 20 pikë e 14 kërcime, por në fund ekipi i tij u mposht nga Bashkimi dhe nuk arriti ta mbajë epitetin e të pamposhturit pas tre xhirove.

I treti në TOP 10she është renditur Dardan Berisha, që në fitoren e radhës për ekipin e tij, ka luajtur me 29 pikë e 4 asistime.

Pas tyre, sipas radhës janë renditur: 4. Fred Richardson (Rahoveci), 5. Elliott Cole (Prizreni), 6. DeShon Minnis (Rahoveci), 7. Jordan Capps (Bashkimi), 8. A. J. Davis (Prishtina), 9. Stacey Lambert (Lipjani). Ndërsa pozita nr 10 nuk ka figuruar për shkak të gabimit teknik këtë xhiro.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga