Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (1)

TOP 5-shja e javës në Superligë (1)

1 October, 2019 @18:35

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë të stinorit 2019/20 të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Malcolm Armstead (Peja), Justin Gray (Rahveci), Jure Gunjina (Rahoveci), Samir Zekiqi (Ylli) dhe Terik Bridgeman (Bashkimi).

Skuadra e Pejës është kthyher me fitore në Superligë, duke e mposhtur Prizrenin me rezultat 70-78. Fundori Malcolm Armstead ishte më i miri te pejanët. Ai luajti me 28 pikë, 6 asistime e 3 kërcime.

Rahoveci pas humbjes në Superkupë ndaj Prishtinës, kësaj radhe arritën të hakmirren në Superligë ndaj tyre, duke i mposhtur me rezultat 74-61.

Rolin kryesor në fitoren e vreshtarëve e luajtën Jure Gunjina dhe Justin Gray. Gunjina shkëlqeu me double-double prej 24 pikëve e 12 kërcimeve, kurse Gray luajti me 15 pikë, 9 kërcime, 6 asistime, 2 topa të rrëmbyer e 2 bllokada.

Samir Zekiqi i Yllit ishte i vetmi i xhiros së parë që luajti me mbi 30 pikë. Zekiqi në fitoren e skuadrës së tij kundër Feronikelit, u veçua me 31 pikë, 8 kërcime e 4 asistime.

Pesëshen e javës e mbyll lojtari i Bashkimit, Terik Bridgeman. Ai kundër Lipjanit luajti me 26 pikë, 12 kërcime e 5 asistime.

PAS HUMBJES SË THELLË

Lipjani regjistron të huajin e parë

TOPSPORTI/ Arkiv

1 October, 2019 @16:39

Pas humbjes së thellë në xhiron e parë të Superligës, skuadra e Lipjanit, që po kalon stinorin e dytë në…

PRIZRENI

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 September, 2019 @19:03

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka treguar synimet e skuadrës për faqen zyrtare të FBK-së. “Edhe pse kemi filluar me…

ILIR SELMANI

Trepça synon që me Torcidën t’i kalojë më lehtë duelet

TOPSPORTI / A.P

30 September, 2019 @14:25

Trajneri i Trepçës, Ilir Selmani, për faqen zyrtare të FBK-së u shpreh për synimet dhe vështirësitë e klubit mitrovicas. “Përgatitjet…

PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës në Superligë?

29 September, 2019 @23:33

Kampionia aktuale e Superligës, Prishtina, sonte pësoi humbje nga Rahoveci me rezultat 74-61. Përforcimet e Prishtinës, në ndeshjen kundër…

RAHOVECI

Si debutuan përforcimet e Rahovecit në Superligë?

29 September, 2019 @23:18

Skuadra e Rahovecit, sonte e mposhti Prishtinën me rezultat 74-61. Përforcimi kroat Jure Gunjina ishte më i miri në parket…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga