Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

8 October, 2019 @18:21

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Divine Myles (Prishtina), Valon Bunjaku (Ylli), Malcolm Canada (Prizreni), Jarvis Howard (Rahoveci) dhe Fahro Alihodzic (Prishtina).

Në xhiron e tretë është luajtur derbi i vjetër në mes të Pejës dhe Prishtinës, që përfundoi me fitoren e kryeqytetasve.

Në pesëshen e javës nga kjo ndeshje, arritën të hyjnë dy lojtarë nga Prishtina, Divine Myles dhe Fahro Alihodzic.

Myles luajti me 22 pikë e 4 asistime, kurse Alihodzic me 21 pikë, 9 kërcime e 4 asistime.

Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-80. Më i dalluari në këtë ndeshje ishte Valon Bunjaku. Ai luajti me 20 pikë, 7 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Prizreni në këtë xhiro e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 kundër Feronikelit. Malcolm Canada shkëlqeu me 31 pikë, 11 kërcime e 8 asistime, derisa shifra më e lartë e pikëve erdhi nga ai.

Pesëshen e javës e mbyll lojtari i Rahovecit, Javis Howard. Ai luajti me double-double prej 18 pikëve e 10 kërcimeve në fitoren e skuadrës së tij kundër Lipjanit.

XHIROJA 4

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë

8 October, 2019 @12:38

Në këtë mesjavë do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll,…

NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

7 October, 2019 @16:24

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball…

RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

5 October, 2019 @22:40

Nënkampioni i Kosovës, Rahoveci, pa shumë telashe ka kaluar edhe pengesën e xhiros së tretë në Superligë, Lipjanin. Vreshtarët…

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FOTO/ Prishtina BC

5 October, 2019 @20:57

Derbi i xhiros së tretë në Superligë, i takoi Prishtinës. Kampionia e Kosovës në baskebtoll, Prishtina, e mposhti Pejën me…

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

5 October, 2019 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin në mes të Pejës dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 31-37…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga