Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK 27

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

12 April, 2019 @21:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Dardan Berisha (Ylli), Ahmed Bashir (Prishtina), Samir Zekiqi (Trepça), Frederick Richardson (Rahoveci) dhe Romelo Banks (Ylli).

Dardan Berisha e Ahmed Bashir, ishin më të mirët në fitoren e Prishtinës kundër Rahovecit. Berisha shkëlqeu me 42 pikë, 8 kërcime e 6 asistime, derisa Bashir luajti me double-double prej 24 pikëve e 14 kërcimeve.

Samir Zekiqi i Trepçës, duke luajtur me 30 pikë, ishte koshashënuesi më i mirë në ndeshjen ndaj Prizrenit dhe luajti rol shumë të rëndësishëm në fitoren e skuadrës së tij.

Ylli i Rahovecit, Frederick Richardson, në humbjen e vreshtarëve kundër Prishtinës, ishte më i dalluari me 34 pikë e 9 kërcime.

Pesëshen e javës e mbyll qendra e Yllit, Romelo Banks. Ai luajti me double-double prej 14 pikëve e 13 kërcimeve në fitoren e skuadrës kundër Lipjanit.

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga