Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK 28

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

15 April, 2019 @22:24

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së fundit të stinorit të rregullt (XXVIII) të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Meriton Ismaili (Prishtina), Drilon Hajrizi (Bashkimi), Samir Zekiqi (Trepça), Fisnik Rugova (Prishtina) dhe Andre Washington (Rahoveci).

19 vjeçari Meriton Ismaili dhe Fisnik Rugova, ishin dy basketbollistët nga Prishtina që u futën në pesëshen e javës me performancat që treguan kundër Prizrenit.

Ismaili luajti me 19 pikë e 6 kërcime dhe ishte i saktë nga vija e treshit katër herë në pesë tentimet që i bëri, derisa Rugova ishte koshashënuesi më i mirë me 20 pikë.

Ylli i Bashkimit, Drilon Hajrizi, ishte më i miri kundër ish-skuadrës së tij Trepçës. Ai luajti me 20 pikë, 13 kërcime e 6 asistime.

Krahas humbjes kundër Bashkimit, Samir Zekiqi me 23 pikë e 9 kërcime, ishte njëri ndër më të mirët te skuadra mitrovicase.

Pesëshen e javës e mbyll qendra e Rahovecit Andre Washington. Ai kundër Lipjanit luajti me double-double prej 17 pikëve e 14 kërcimeve.

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci për barazim, Prishtina për titull

8 May, 2019 @10:51

Ndeshja e katërt në serinë finale të Superlgës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të…

GAME 3: PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina rikthen avantazhin e serisë

7 May, 2019 @22:27

Pas humbjes në ndeshjen e dytë të serisë, Prishtina është këndellur dukshëm në ndeshjen e tretë dhe me dominim total…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Thellohet epërsia në Prishtinë

7 May, 2019 @22:00

Pas 30 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Prishtina - Rahoveci është 85-63 në favor të Prishtinës. Divine Myles është më…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

13 pikë epërsi pas 20 minutave lojë

7 May, 2019 @21:26

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Prishtinës dhe të Rahovecit. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: Epërsi 8 pikëshe në Prishtinë

7 May, 2019 @21:04

10 minutëshi i parë në ndeshjen në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, mbyllet me rezultat 28-20 në favor të Prishtinës. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga