Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK 28

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVIII)

15 April, 2019 @22:24

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së fundit të stinorit të rregullt (XXVIII) të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Meriton Ismaili (Prishtina), Drilon Hajrizi (Bashkimi), Samir Zekiqi (Trepça), Fisnik Rugova (Prishtina) dhe Andre Washington (Rahoveci).

19 vjeçari Meriton Ismaili dhe Fisnik Rugova, ishin dy basketbollistët nga Prishtina që u futën në pesëshen e javës me performancat që treguan kundër Prizrenit.

Ismaili luajti me 19 pikë e 6 kërcime dhe ishte i saktë nga vija e treshit katër herë në pesë tentimet që i bëri, derisa Rugova ishte koshashënuesi më i mirë me 20 pikë.

Ylli i Bashkimit, Drilon Hajrizi, ishte më i miri kundër ish-skuadrës së tij Trepçës. Ai luajti me 20 pikë, 13 kërcime e 6 asistime.

Krahas humbjes kundër Bashkimit, Samir Zekiqi me 23 pikë e 9 kërcime, ishte njëri ndër më të mirët te skuadra mitrovicase.

Pesëshen e javës e mbyll qendra e Rahovecit Andre Washington. Ai kundër Lipjanit luajti me double-double prej 17 pikëve e 14 kërcimeve.

DUELET E PARA ÇEREKFINALE

PlayOffi nis nesër

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @14:19

Me dy ndeshje që zhvillohen nesër mbrëma, fillon PlayOffi i Superligës së Kosovës në basketboll. Stinori i rregullt përfundoi…

DUELI I SERISË FINALE

Barazim ose kuptohet ekipi i ri i Superligës

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @13:57

Të mërkurën mbrëma në Shani Nushi të Gjakovës do të kuptohet ekipi i ardhshëm i Superligës, nëse fiton Feronikeli ose…

SERIA FINALE E FEMRAVE

Dueli i radhës i serisë finale te femrat

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @12:59

Afro 500 shikues panë dramën e vërtetë basketbollistike mes femrave të Bashkimit dhe Prishtinës mbrëmë në Sezai Surroi të Prizrenit…

GAME 1: ROCKETS - JAZZ

Raketa fluturoi në ndeshjen e parë

15 April, 2019 @11:28

Skuadra e Houston Rocketsit, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e parë të Play Offit me rezultat 122-90. Djelmoshat e…

DUELET E PARA ÇEREKFINALE

PlayOffi nis nesër

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @14:19

Me dy ndeshje që zhvillohen nesër mbrëma, fillon PlayOffi i Superligës së Kosovës në basketboll. Stinori i rregullt përfundoi…

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi tregon forcën në çerekun e fundit

14 April, 2019 @19:04

Kampioni aktual i Superligës Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Trepçës në Mitrovicë sonte. Në Minatori në një…

LIPJANI - RAHOVECI

Rutinore në fund të sezonit

Foto: KBRahoveci/fb

14 April, 2019 @16:45

Rahoveci që siguroi më parë pozitën e tretë të klasifikimit në Superligë, ka përfunduar sezonin e rregullt me fitore ndaj…

PJESA E PARË: LIPJANI - RAHOVECI

Epërsi e lehtë për mysafirët pas 20 mintuash

14 April, 2019 @16:12

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së fundit të stinorit të rregullt për Lipjanin dhe Rahovecin. Pas çerekut…

PRISHTINA - PRIZRENI

Rekord i Prishtinës në stinor të rregullt

13 April, 2019 @20:30

Prishtina nën drejtimin e Damir Mulaomerovicit ka arritur atë që s’e ka bërë asnjë ekip deri tash në Superligë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga