Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79.

TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e Kupës së Kosovës, bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e Kupës së Kosovës e përbëjnë: Nigel Johnson (Peja), Devonte Brown (Ylli), Samir Zekiqi (Ylli), Henrik Sirko (Peja) dhe Rick Jackson (Peja)

Nga fituesi i Kupës, Peja, arritën të hyjnë lojtarët: Nigel Johnson, Henrik Sirko dhe Rick Jackson.

Johnson gjatë Kupës së Kosovës shkëlqeu te Peja. Ai luajti në dy ndeshje me double-double. Sirko është zgjedhur MVP nga Federata e Basketbollit e Kosovës me peformancën e tij.

Lojtari i tretë nga Peja që hyri në TOP 5-shen e Kupës, Rick Jackson, ka dominuar në trapez.

Nga finalisti i Kupës, Ylli, arritën të hyjnë: Samir Zekiqi dhe Devonte Brown. Këta dy lojtarë luajtën një rol të rëndësishëm te Ylli në suksesin historik të klubit.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga