Të gjitha lajmet

TORINO - LAZIO

Torino kryen sezonin me rekord ekipor

Torino kryen sezonin me rekord ekipor

26 May, 2019 @17:12

Torino ka shënuar fitore ndaj Lazios në duelin e xhiros së fundit të Serie A-së për këtë stinor, 3-1.

Me këtë fitore, Torino ka përfunduar stinorin mbi Lazion, duke tubuar 63 pikë dhe pozitën e shtatë të elitës italiane të futbollit.

Kjo shifër e pikëve, është rekorde për Torinon prej se për fitore ekipet marrin tre pikë në kampionat.

Shiko: TABELA AKTUALE

Humbja, ka lënë Lazion në vend të tetë në fund të stinorit, derisa ekipi i Simone Inzaghit luajti me gjysmë skuadre sot, duke i dhënë rastin futbollistëve që nuk janë standard.

E Emiliano Moretti në moshën 37 vjeçare është përshëndetur nga ekipi i granatave duke i dhënë fund karrierës së tij si futbollist aktiv. Ai ka qenë pjesë e Valencias prej 2004 deri në 2010, kur verës kaloi te Genoa.

Prej atëherë deri në verën e 2013s ka qenë pjesë e xhenovezëve, ndërsa deri sot ka mbrojtur ngjyrat e Torinos, për të cilët ka pasur 184 paraqitje vetëm në Serie A.

KOMBINATORIKA

Kombinimet italiane për Ligë të Kampionëve

26 May, 2019 @11:51

Para 90 minutëshit të fundit për ekipe, Atalanta, Inter, Milan dhe Roma janë në betejat vendimtare për Ligë të Kampionëve.…

DITA E FUNDIT

Kombinimet për mbijetesë në Serie A

26 May, 2019 @10:52

Dita e fundit e stinorit në Serie A. Ditë jetike për disa skuadra që janë në rrezik për rënie. Udinese…

SKY SPORTS

Dzeko ka bërë marrëveshjen, priten ekipet

26 May, 2019 @10:23

Sipas një raporti të botuar në Sky Sports Italia, sulmuesi boshnjak i Romës, Edin Dzeko, ka arritur marrëveshje personale me…

CALCIO MERCATO

Igli Tare drejt qytetit të modës!

25 May, 2019 @18:49

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, mund të bëhet njëri ndër transferet e Milanos përgjatë kësaj vere, raportojnë mediat italiane.…

TE INTER

Dy sulmues si dhuratë për Conten

23 May, 2019 @14:37

Inter pritet t’i bëj një dhuratë që në mirë se ardhje, trajnerit që po përfolet si i ri te neroazzurrët,…

Të gjitha lajmet nga Serie A