Të gjitha lajmet

ZYRTARIZOHET

Tovërlani i kthehet Superligës

BOROZANI/ E. D.

Tovërlani i kthehet Superligës

26 July, 2018 @15:30

Trajneri i dikurshëm i Prishtinës dhe së fundi i Ferronikelit, Afrim Tovërlani, do t’i kthehet Superligës së Kosovës në futboll.

Sot është zyrtarizuar marrëveshja për drejtimin e ekipit të Ferizajit, që iu rikthye Superligës, ka bërë të ditur vetë ekipi bardhekaltër.

Ferizaji ndër të tjera ka shkruar se me Tovërlanin synojnë të stabilizohen si ekip në Superligë. Ndërsa në ditët në vijim, do të bëhen të ditura edhe përforcimet e reja të skuadrës.

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 July, 2018 @14:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29 të fanellës te ekipi i tij.

GJERMANI

Andre Schürrle, kthehet në Premier League

26 July, 2018 @10:54

Futbollisti gjerman, Andre Schürrle, është rikthyher në Premier League përsëri. Schürrle, do të luaj…

VETERANI

Robert Green transferohet te Chelsea

Foto: chelseafc

26 July, 2018 @10:44

Portieri veteran anglez, Robert Green, është transferuar te skuadra londineze Chelsea. Green, gjatë karrierës së tij ka mbrojtur te skuadrat:…

TURQI

Andre Ayew te Fenerbahçe

Foto: premierleague.com

26 July, 2018 @10:17

Futbollisti ganez i Swanseat, Andre Ayew, është transferuar te skuadra turke Fenerbahçe. Lajmin e bëri të ditur vetë skuadra e…

PAOK - BASEL

Ajeti i jep shpresë Baselit

Foto: FCBasel official/fb

24 July, 2018 @22:51

Skuadra zvicerane, Basel, është mposhtur në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve nga PAOKu…

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

24 July, 2018 @22:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ndaj kampionit të…

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 July, 2018 @19:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për brazilianin Malcom, një ‘telefonatë’ nga Barcelona ka ndryshuar gjithçka. Malcom…

POZHARANI

7 përforcime nga Vllaznia

BOROZANI/ Arkiv

23 July, 2018 @19:05

Vllaznia e Pozharanit, pak më parë i zyrtarizoi 7 lojtarë që do të luajnë në stinorin 2018/19 në skuadër. Faton…

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 July, 2018 @15:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor, Wolverhapmton Wanderers, apo siç njihen shkurt, Wolves, është shumë afër…

GAME 4: NETS - 76ers

Embiid i pakapshëm, Philly afër kualifikimit

FOTO/ nba

21 April, 2019 @1:44

Skuadra e Philadelphia 76ers, duke e mposhtur Brooklyn Netsin me rezultat 108-112, është vetëm një fitore larg gjysmëfinaleve të Konferencës…

FINAL SERIES: BASHKIMI F - PRISHTINA F

Prishtina para titullit! Rikthimi i madh s’mjaftoi

20 April, 2019 @21:03

Prishtina tash është vetëm një fitore larg shpalljes kampione e Kosovës për stinorin 2018/19. Bardhekaltërat të drejtuara nga Fidan…

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Historike: KB Feronikeli ngjitet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

20 April, 2019 @20:34

Për herë të parë në histori të klubit, skuadra e Feronikelit sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Superligës…

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Ç3: Feronikeli shton epërsinë

TOPSPORTI - ARKIV

20 April, 2019 @20:16

Feronikeli shumë pranë Superligës. Skuadra nga Drenasi e ka rritur edhe më tepër epërsinë e krijuar pas pjesës së parë. …

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Foto: Juventus/fb

20 April, 2019 @19:59

Juventus me fitoren e sotme ndaj Fiorentinës, që erdhi përmes një autogoli të shënuar nga German Pezzella, në fitoren 2-1,…

Të gjitha lajmet nga