Të gjitha lajmet

MANAGERS ASSOCIATION

Trajneri i sezonit, Pep Guardiola

Foto: premierleague.com

Trajneri i sezonit, Pep Guardiola

15 May, 2019 @0:31

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është përzgjedhur për të dytin vit radhazi trajneri më i mirë i sezonit në Premier Ligë të Anglisë.

Ai në mbrëmjen e Shoqatës së Trajnerëve të Ligës më 14 maj u zyrtarizua si më i miri. Duke e fituar garën, Guardiola u bë trajneri i tretë që arrin këtë trofe për të dytin vit radhazi pas Sir Alex Fergusonit dhe Jose Mourinhos.

Guardiola 48 vjeç në këtë garë mposhti Nuno Espirito Santon (Wolves), Jurgen Kloppin (Liverpool) dhe Mauricio Pochettinon (Tottenham).

CHAMPIONSHIP PLAYOFF

Përsëri në finale

15 May, 2019 @0:16

Pas fitores në ndeshjen e parë 2-1 dhe humbjes në ndeshjen e kthimit 1-0, ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Championshipit…

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës,…

FAIR PLAY FINANCIAR

City mund të mbetet pa gara evropiane?!

14 May, 2019 @0:12

Nuk është vetëm ekipi i Milanit që rrezikon mospjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve për shkak të fair-playit financiar. Sipas…

BRIGHTON & HOVE ALBION

E larguan pasi mbijetuan stinorin

13 May, 2019 @16:48

Skuadra e cila siguroi mbijetesën në Premier Ligë, Brighton, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin e ekipit, Chris…

MBROJTJA E TITULLIT

Si u bë Manchester City kampion?

13 May, 2019 @0:35

Katërmbëdhjetë fitore radhazi në katërmbëdhjetë ndeshjet e fundit të sezonit e bënë Manchester Cityn kampion të Premier Ligës. City…

Të gjitha lajmet nga Premier League