Të gjitha lajmet

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani Alessandro Calori.

Calori 52 vjeç së fundi ka qenë trajner i ekipit të Ternanas në Serie C të Italisë, ndërsa ditë më parë ka ndarë rrugën me këtë ekip, që e ka bërë atë të jetë opcion për ndihmësin e Rejas te Shqipëria.

Shiko: ORARI i NDESHJEVE dhe TABELA drejt EURO 2020

Edhe pse Reja ende zyrtarisht nuk është emëruar nga FSHF, mediat italiane dhe shqiptare nga burimet e tyre kanë mësuar se shpejt pritet zyrtarizimi i tij, kurse për Calorin duket se gjërat s’po shkojnë ende mirë, pasi që Ternana përkundër se është ndarë me trajnerin nuk ka shkëputur kontratën zyrtarisht.

Përndryshe sot është bërë e ditur se Calori bashkë me Rejan ka qenë në Shkodër në ditën kur Shqipëria u mposht nga Turqia në Loro Boriçi 0-2.

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020