Të gjitha lajmet

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 October, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me diplomë te referimit UEFA Core Diploma, pasi që kaluan me sukses kriteret si përgatitja fizike, teknike, organzimi dhe qëndrimi/sjellja, ka bërë të ditur FFK.

Treshja e referëve premtues të deleguar nga FFK në programin UEFA Centre of Refereeing Excellence që i dedikohet gjyqtarëve premtues potencial, ka kryer me sukses të gjitha pikat e kërkuara nga qendra e referimit të UEFA-së, ndërsa Kastrati, Hyseni dhe Bicaj kanë qenë treshja e parë e dërguar nga Kosova.

UEFA Core është themeluar 7 vite më parë dhe drejtohet nga David Ellery, derisa trajner për gjyqtarët nga Kosova në këtë program kanë qenë Radan Miryanov për gjyqtarin kryesor e Leif Linderberg për asistent gjyqtarët.KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 October, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës, ku kanë qenë pjesëmarrëse të gjitha…

GRUPI C

Goleadë në Londër për barazim

18 October, 2017 @22:56

Ndeshja e mbrëmjes në Ligë të Kampionëve sonte ishte ndërmjet Chelseat dhe Romës që në Stamford Bridge pa rrjetat 6…

GRUPI B

Lehtë për Bayernin e Parisin

18 October, 2017 @22:48

Ashtu siç edhe pritej, Bayerni e Parisi kanë shënuar fitore të lehta në Grupin B. Parisi fitoi 0-4 ndaj Anderlechtit…

GRUPI A

Xhaka me gol e asist, Baseli rrit gjasat për kualifikim

18 October, 2017 @22:41

Një super Taulant Xhaka u pa sonte në Moskë! Mesfushori i Kombëtares Shqiptare shënoi një supergol e më pas dhuroi…

GRUPI D

Barcelona pa probleme ndaj grekëve

18 October, 2017 @22:15

Barcelona ka vazhduar formën perfekte në Grupin D të Ligës së Kampionëve, duke mposhtur sonte Olympiacosin në Camp Nou, 3-1.…

GRUPI D

Barca e Juve presin Olympiacosin e Sportingun

18 October, 2017 @13:49

Ngjashëm sikur në Grupin B, edhe në Grupin D sonte parashikohen fitore të lehta për favoritët. Barcelona pret Olympiacosin…

GRUPI C

Vëmendja në Londër

18 October, 2017 @13:43

Një nga ndeshjet më interesante të natës së sontme zhvillohet në Grupin C. Chelsea e Roma takohen në ‘Stamford Bridge’…

GRUPI B

Parisi e Bayerni presin fitore të lehta

18 October, 2017 @13:40

Ndeshje të lehta për favoritët parashikohen të jenë sonte ato të Grupit B. Bayerni e pret në shtëpi skuadrën e…

GRUPI A

United në Lisbonë, Baseli i Xhakës në Moskë

18 October, 2017 @13:28

Në takimet e sontme në kuadër të Grupit A, lideri Manchester United udhëton në Lisbonë për t’u përballur me Benficën,…

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18 December, 2018 @13:38

Basketbollistët e Bashkimit të Prizrenit kanë marrë rrugë për Gjevgjeli, ku në kuadër të Ligës Ballkanike do të ndeshen me…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

KASTRIOTI - TEUTA

Teuta e Shkëmbit, kërcen në pozitën e dytë

17 December, 2018 @22:39

Nuk ka të ndalur Teuta që po drejtohet nga Bledi Shkëmbi këtë stinor. Njeriu që stinorin e kaluar debutoi në…

FENERBAHÇE - ERZURUM

As trajneri i ri s’ua sjell fitoren

Fotot: fanatik/fb

17 December, 2018 @22:27

Rezultatet jo të mira për Fenerbahçen kanë vazhduar edhe sonte, kur debutoi trajneri i ri i skuadrës, Ersun Yanal. …

Të gjitha lajmet nga