Të gjitha lajmet

SLOVAN

Tre serbët e Slovanit, qeveria serbe s’i lejon ndaj Feronikelit

Tre serbët e Slovanit, qeveria serbe s’i lejon ndaj Feronikelit

24 July, 2019 @8:40

Futbollistët serb të Slovan Bratislavës, Aleksandar Cavric dhe Dejan Drazic, bashkë me trajnerin Vladimir Radenkovic kanë respektuar kërkesën e qeverisë serbe lidhur me ndeshjen ndaj kampionit të Kosovës, Feronikeli.

Kështu, treshja nuk do të paraqitet në përballjen që Slovan e luan sonte ndaj Feronikelit, ndërsa ekipi do të drejtohet nga ndihmës-trajneri Jan Kozak.

“Klubi kërkon mirëkuptim nga tifozërisa për këtë vendim të lojtarëve, për shkak të situatës së krijuar,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi zyrtar i klubit të Slovanit.

Slovan - Feronikeli nis në ora 18:00 sot, ndërsa i takon raundit të dytë kualifikues të Europa Ligës, pasi që të dy kampionët e vendeve përkatëse nuk kanë arritur të kalojnë raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Kështu, shteti serb, pasi që nuk po mund të ndal përparimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare - po i ndal sportistët e vet për tu paraqitur në përballje ndaj ekipeve apo shtetit të Kosovës.

Kujtojmë, Mali i Zi kishte mbetur pa trajnerin serb dhe pa disa lojtarë para përballjes zyrtare kualifikuese ndaj Kosovës për EURO 2020.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga