Të gjitha lajmet

KEVIN BAKER

Trepça me përforcimin e parë dimëror

Foto: via troytrojans.com

Trepça me përforcimin e parë dimëror

5 January, 2019 @12:43

Trepça ka zyrtarizuar përforcimin e afatit kalimtar dimëror në ekip.

Në njoftimin e botuar në Facebook llogarinë e klubit gjelbërezi nga Mitrovica, thuhet që amerikani Kevin Baker ka arritur në qytetin verior të Kosovës dhe pritet të bëhet gati për pjesën e dytë të stinorit.

Trepça që u këndell me vonesë në Superligë, pas një starti jashtëzakonisht të dobët, ka marrë veten dhe ka përfunduar vjeshtën në pozitën e katërt të klasifikimit.

Kevin Baker

Baker në anën tjetër që vjen nga ekipi Troyans, në stinorin e kaluar 2017/18 ka pasur 7.5 pikë për ndeshje mesatarisht, 3.1 asistime dhe 2.6 kërcime.

Ai pritet t’i ndihmojë Trepçës përgjatë pjesës pranverore të stinorit në ngritjen e mëtutjeshme të ekipit në tabelë.

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e…

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga