Të gjitha lajmet

MITROVICË

Trepça po kërkon rikthimin e Hajrizit dhe Malës

Trepça po kërkon rikthimin e Hajrizit dhe Malës

28 August, 2019 @11:40

Skuadra e Trepçës që në stinorin e kaluar nuk ka arritur të kryejë sezonin në TOP 4 të Superligës, këtë stinor po mëton të rikthejë mitrovicasit që luajtën për ekipet tjera në Kosovë.

Kështu, në një njoftim të publikuar pak më parë në faqen zyrtare të klubit në Facebook, ekipi ka bërë të ditur se po punon për të rikthyer në skuadër Drilon Hajrizin, i cili pas rikthimit nga Japonia dhe rikthimit nga lëndimi i rëndë e pati, stinorin e kaluar luajti me sukses te Bashkimi.

Ndërsa njëjtë, ekipi gjelbër e zi po mendon edhe rikthimin e basketbollistit të ri, Musab Mala, i cili luajti për skuadrën e Lipjanit në Superligë në stinorin e shkuar.

“KB Trepça po bën angazhim maksimal për të rikthyer në klub Drilon Hajrizin dhe Musab Malën. Kërkojmë përkrahjen e bizneseve që të kthejmë klubin aty ku e kemi vendin,” ka shkruar njoftimi.

PRIZRENI

Ndahen rrugët me Blend Matoshin

TOPSPORTI/ Arkiv

27 August, 2019 @15:04

Skuadra e Prizrenit, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se lojtari pejan Blendi Matoshi, nuk do të…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22 August, 2019 @17:41

Pas Collin Kennedy, Trepça ka nënshkruar marrëveshje me amerikanin e dytë, E.J. Boyce. …

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22 August, 2019 @13:17

Përforcimi kroat i Rahovecit, Jure Gunjina, pak më parë është zyrtarizuar nga skuadra e Rahovecit. Gunjina për faqen e Rahovecit…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga