Të gjitha lajmet

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça rrëmben fitoren nga duart e Rahovecit

TOPSPORTI/ A.P

Trepça rrëmben fitoren nga duart e Rahovecit

5 December, 2018 @21:12

Rahoveci
Trepça
Rahoveci 82 : 86 Trepça
Frederick RICHARDSON 24 pikë Samir ZEKIQI 28 pikë

Palestra: "Shani Nushi", Gjakovë

Ndeshja e dytë e ditës së sotme mes Rahovecit dhe Trepçës, përfundoi në mënyrë dramatike.

Skuadra mitrovicase formën e mirë e vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Rahovecit, të cilët i mposhtën me rezultat 82-86.

Skuadra e trajnerit Ilir Selmani, gjatë gjithë ndeshjes ishte në disavantazh, por në kohë të duhur sulmuan shumë mirë dhe me mbrojtje agresive kaluan në epërsi në 37 sekondat e fundit të ndeshjes.

Edhepse Rahoveci tentoi të bëjë diçka më shumë në fund, mundi i tyre mjaftoi vetëm për ta caktuar rezultatin final.

Samir Zekiqi shkëlqeu me 28 pikë e 7 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga amerikani Mark Dorris me 18 pikë, 7 asistime e 6 kërcime.

Te Rahoveci u dalluan Frederick Richardson me 24 pikë e 13 kërcime dhe Arian Qallaku me 15 pikë, 7 kërcime e 7 asistime.

TABELA AKTUALE

Trepça në pesë ndeshjet e fundit shënoi katër fitore, derisa kjo ishte fitorja e tretë rresht për skuadrën mitrovicase që ka bilanc prej 5 fitoreve e 4 humbjeve. Ndërkaq Rahoveci aktualisht gjendet në pozitën e dytë me bilanc prej 7 fitoreve e 4 humbjeve.

BOREA - LIPJANI

Fituesi u caktua në sekondat e fundit

TOPSPORTI / A.P

5 December, 2018 @20:46

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XI në Superligën e Kosovës në basketboll, Lipjani e mposhti Borean me rezultat të…

HALF TIME

Pjesa e parë: Rahoveci - Trepça

5 December, 2018 @19:46

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit në mes të Rahovecit dhe të Trepçës, në kuadër Superligës së Kosovës në…

HALF TIME

Pjesa e parë: Borea - Lipjani

5 December, 2018 @19:28

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit në mes të Boreas dhe të Lipjanit, në kuadër Superligës së Kosovës në…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (X)

FOTO/ euroleague.net

5 December, 2018 @13:03

Basketbollisti i Olympiacosit, Zach LeDay me paraqitjen e tij kunder Buducnost është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së…

DALLAS - PORTLAND

Doncic përsëri në skenë

FOTO/ nba.com

5 December, 2018 @10:14

Talenti slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, përsëri luajti rolin kryesor të skuadrës në fitore. Dallasi e mposhti Portlandin me…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

XHIROJA E RADHËS

Përcaktohen terminet pas pushimit

TOPSPORTI/ A. P.

4 December, 2018 @20:16

Pas pushimit që bënë ekipet e Superligës për shkak të ndeshjeve të reprezentacionit të Kosovës, tashmë janë përcaktuar terminet për…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

POLITIKE

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

Foto: blic.rs

4 December, 2018 @19:56

Anëtarë të kryesisë dhe lojtarë të ekipit të Beogradit, Partizan, nuk janë lënë të futen në territor të Kosovës sot,…

YLLI - LIPJANI

Ylli siguron gjysmëfinalen

11 April, 2019 @20:33

Edhe pse e pritur, tashmë edhe matematikisht Ylli ka siguruar gjysmëfinalen e PlayOffit të Superligës. Me fitoren e sontme…

PRIZRENI - TREPÇA

Trepça triumfon, humbja e katërt me radhë për Prizrenin

11 April, 2019 @20:21

Seria negative e ekipit debutues në Superligë po vazhdon. Prizreni ka regjistruar sonte edhe humbjen e katërt me radhë të…

ÇEREKU I TRETË; YLLI - LIPJANI

Ylli arrin mbi 100 pikë pas 3 çerekësh

11 April, 2019 @20:15

Basketbollistët e Yllit janë pranë fitores së radhës në Superligë, ndërsa në çerekun e tretë kanë shënuar 39 karshi 21…

ÇEREKU I TRETË: PRIZRENI - TREPÇA

Mysafirët marrin epërsinë

11 April, 2019 @20:10

Trepça duke përfunduar çerekun e tretë 18-24 ka marrë epërsinë në duel me Prizrenin, ku këta të fundit tash duhet…

PJESA E PARË: YLLI - LIPJANI

Shtohet epërisa në Suharekë

11 April, 2019 @19:38

Ylli nuk është ndalur as në çerekun e dytë dhe ka shtuar epërsinë ndaj Lipjanit edhe për 10 pikë tjera,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga