Të gjitha lajmet

TREPÇA 89

Trepça’89 lidere

Trepça’89 lidere

16 September, 2015 @17:53

Trepça'89 2 : 0 Hajvalia
Samir Sahiti 67', Fiton Hajdari 76'

Ekipi i Arsim Thaçit, Trepça'89, është lider i ri i Superligës pasi që ka shënuar fitore sot ndaj Hajvalisë së Ismet Munishit, 2-0. Golat për mitrovicasit janë shënuar në pjesë të dytë kur brenda një dhjetëminutëshi kanë qëlluar portën mysafire Samir Sahiti dhe Fiton Hajdari. 

Hajvalia ka pasur rastet e veta kryesisht në pjesë të parë, por mitrovicasit kanë menaxhuar mirë lojën duke shënuar në pjesë të dytë. Ndërsa me humbjen e Ferronikelit dje, tashmë ata janë lider të rinj të Superligës.

Shiko TabelënNACI SENSOY

Besiktasi duhet të ketë kujdes

16 September, 2015 @11:00

Naci Sensoy, trajneri me origjinë nga Prizreni, ka analizuar Skënderbeun për mediat turke para ndeshjes Skënderbeu-Besiktas, në Europa League.  "Skënderbeu…

GRUPI D

Juve përmbys Cityn

15 September, 2015 @22:23

​Skuadra e Juventusit është kthyer me tre pikë nga Anglia, në përballjen e vështirë ndaj Manchester Cityt. Ekipi italian ka shënuar…

GRUPI C

Griezmann ngrin turqit

15 September, 2015 @22:22

Kampioni i Turqisë, Galatasaray, është treguar i plogësht në përballje me spanjollët e Atletico Madridit. Të udhëhequr nga mesfushori ofansiv, Antoine…

GRUPI B

United befasohet në Holandë

15 September, 2015 @22:22

​Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, ka përjetuar një natë të keqe në shtetin ku është lindur, pasi ekipi i…

BALLKANI - FLAMURTARI

Manevski për fitoren e Ballkanit!

20 October, 2018 @16:44

Vjen fitorja e Ballkanit! Pas më tepër se një muaji, skuadra e Ballkanit ka arritur të shënojë fitore në Superligë! …

FERIZAJ - DRITA

E treta me radhë për kampionin

20 October, 2018 @16:30

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Drita ka arritur ta mposhtë Ferizajin vendas, për ta arritur kështu fitoren e…

PRISHTINA - KEK

Tre gola, për të tretën rresht

Foto: KFPrishtina

20 October, 2018 @16:10

Me fitore e ka mbyllur duelin e sotëm ndaj KEK-ut skuadra e Prishtinës. Nënkampioni i Kosovës ka shënuar fitore…

DRENICA - LIRIA

Uka për fitore dhe fundosjen e Lirisë

20 October, 2018 @16:00

Goli i vetëm në përballjen e zhvilluar në Bajram Aliu të Skenderajt ka ardhur nga Kreshnik Uka. Uka me golin…

FERIZAJ - DRITA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

20 October, 2018 @14:53

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Kaqar, Kaqiku, Mazrekaj, Jashari, Hasani, Marku, Hamiti, Haxhaj, Bërbatovci,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga