Të gjitha lajmet

KAMPIONATI EVROPIAN / DIVIZIONI B

U16shet nisin Evropianin në Sofje

U16shet nisin Evropianin në Sofje

Teksti: FBK

15 August, 2019 @15:47

Vashat e Kosovës U16 sot fillojnë rrugëtimin e tyre në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Sofje të Bullgarisë, që do të zgjasë deri më 24 gusht.

Kosova ndodhet në Grupin C së bashku me Sllovakinë, Izraelin, Kroacinë, Norvegjinë dhe Zvicrën.

Ndeshjen e parë, vashat e Kosovës U16 e zhvillojnë ndaj Sllovakisë (sot) nga ora 19:30.

Më pas do të takohen me Izraelin, Kroacinë, Zvicrën dhe Norvegjinë.

Synimi i Kosovës është të fitojnë përvojë në këtë Evropian dhe të përfaqësojnë shtetin denjësisht në këtë Evropian shumë të rëndësishëm.

Lista e Kosovës:

Arba Hashani

Enisa Kamerolli

Anita Grainca

Zyhrije Pireva

Dije Daku

Gresa Berisha

Rea Ukaj

Anesa Korqa

Fjolla Ajeti

Astera Tuhina

Melda Baliqi

Vanesa Bojku

EUROBASKET 2021

Fitorja e parë, shpresa vazhdon

FOTO/ fiba.com

14 August, 2019 @22:15

Kosova duke e mposhtur Luksemburgun me rezultat 109-88, vazhdon të shpresojë në kualifikimin në fazën tjetër të kualifikimeve për…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

14 August, 2019 @20:30

Janë caktuar pesëshet e para të Kosovës dhe të Luksemburgut. KOSOVA: Divine Myles, Dardan Berisha, Drilon Hajrizi, Mikaile Tmusic, Fisnik…

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova - Luksemburgu

FOTO / fiba.com

14 August, 2019 @11:48

Me fillim nga ora 20:30, Kosova luan ndeshjen e tretë të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021 kundër Luksemburgut. Kosova për…

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e…

PAS NDESHJES

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

8 August, 2019 @13:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes, ndër të tjera ka…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja