Të gjitha lajmet

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve në fushë, Mali i Zi sot ka pranuar zyrtarisht dënimin nga UEFA.

UEFA ka vendosur që ta dënojë Malin e Zi me zhvillimin e një ndeshjeje pa shikues si dhe me shumën monetare prej 20 mijë eurove.

Kjo nënkupton që Mali i Zi ndeshjen ndaj Kosovës me 7 qershor e zhvillon pa praninë e shikuesve, gjë që mund të jetë pozitive për përfaqësuesen tonë.

GRUPET DREJT EURO2020

Përveç Kosovës e Malit të Zi, në Grupin A kualifikues drejt EURO2020 ndodhen edhe Anglia, Bullgaria e Çekia, derisa pas ndeshjes së parë të zhvilluar në këtë grup, Kosova ka vetëm 1 pikë.

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020