Të gjitha lajmet

KRAHU FRANCEZ

Valbuena në Greqi

Valbuena në Greqi

27 May, 2019 @11:21

Futbollisti francez i Fenerbahçes, Mathieu Valbuena, ka arritur sot në Athinë ku pritet të përfundojë marrëveshjen me ekipin e tij të ri, Olympiacos.

Pas një stinori të vështirë të kaluar te gjigandi turk, Valbuena u nda me Fenerbahçen, ndërsa tash është pranë bardhekuqëve të Athinës.

Valbuena 34 vjeç në dy stinorët e kaluar te Fenerbahçe shënoi në total 10 gola në Superligën turke, ndërsa ka luajtur 51 ndeshje në elitën turke të futbollit. Më parë, ai ka qenë pjesë e Lyonit, Dinamo Moskës dhe Marseille-s.

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV…

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20 May, 2019 @23:01

Përfaqësuesja e Skocisë do të ketë trajner të ri për ndeshjet kualifikuese të qershorit për EURO 2020. ORARI,…

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19 May, 2019 @20:10

Galatasaray është kampion i Turqisë për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Fatih Terim shënoi sot fitore me rezultat 2-1…

SHQIP NË BOTË

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

19 May, 2019 @19:01

Në finalen e Kupës së Zvicrës, Baseli ka arritur ta mposhtë me rezultat 2-1 skuadrën e Thun, për ta fituar…

PORTIERI LEGJENDAR

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

17 May, 2019 @11:57

Portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, është pensionuar nga futbolli. Në fillim të muajit maj, Casillasi kishte pësuar një sulm në…

Të gjitha lajmet nga International