Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

6 August, 2018 @15:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku ka nënshkruar kontratë të re me klubin kryeqytetas, kontratë e cila e mban atë të paktën edhe për një vit te Prishtina. Bunjaku, që luan në pozitën e fundorit, sezonin e kaluar te klubi bardhekaltër, i ardhur nga Rahoveci, luajti mesatarisht 23.1 minuta për ndeshje, ndërsa mesatarja e tij ishte 9.9 pikë, 4.14 kërcime, 3.38 asistime dhe 1.14 vjedhje të topit për ndeshje. Gjithashtu, lojtari në fjalë është edhe anëtar i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll.

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 August, 2018 @17:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B duke u mposhtur nga Sllovakia. Sllovaket, e deklasuan Kosovën…

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 August, 2018 @12:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të Superligës. KB Prizreni ka bërë të ditur sot transferimin e…

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 August, 2018 @10:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në skuadër, klubi i Bashkimit (F) ka zyrtarizuar para…

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

4 August, 2018 @17:37

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë të kampionatit evropian të Divizionit B, nuk arritën të…

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 July, 2018 @21:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga stinori i kaluar, Aaron Moss, është zyrtarizuar sot si lojtar i…

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 July, 2018 @12:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit C, Rron Ukaj, pas ndeshjes për KTV-nëë u shpreh se…

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 July, 2018 @12:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas titullit historik të fituar dje kundër Qipros në finale, ka thënë…

TREPÇA - RAHOVECI

E fundit në Mitrovicë

12 October, 2018 @14:24

Ndeshja e fundit e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll zhvillohet në Mitrovicë, me Trepçën vendase që…

PRIZRENI - YLLI

Në “Sezai Surroi” për fitoren e tretë

TOPSPORTI / D.SH

12 October, 2018 @14:09

Një nga ndeshjet kryesore të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll luhet të dielen, me Prizrenin vendas…

PRISHTINA - BASHKIMI

Kampioni e nënkampioni në kryeqytet

12 October, 2018 @14:03

Një nga dy ndeshjes e ditës së shtunë në Superligën e Kosovës në basketboll luhet në kryeqytet, aty ku mes…

LIPJANI - BOREA

E para e xhiros në Ferizaj

BOROZANI / A.P

12 October, 2018 @13:53

Ndeshja e parë e xhiros së katërt të Superligës në basketboll luhet të shtunën në Ferizaj, me Lipjanin vendas që…

TREPÇA

Arrin përforcimi i Trepçës

BOROZANI / ARKIV

11 October, 2018 @19:51

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Trepçës ka njoftuar që përforcimi amerikan, Mark Dorris, ka arritur në Mitrovicë.

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga