Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Valverde shkarkohet sot

Valverde shkarkohet sot

28 May, 2019 @12:32

Ditë e shkarkimeve duket të jetë sot në ekipet e njohura të futbollit.

Pas Gennaro Gattusos, që pak më parë konfirmoi largimin nga Milan, mediat spanjolle raportojnë se gjatë ditës pritet të zyrtarizohet edhe largimi i Ernesto Valverdes nga Barcelona.

Barcelona këtë stinor fitoi vetëm titullin kampion, ndërsa pësoi në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga Liverpool, duke u turpëruar me 4-0 pas 3-0 në ndeshjen e parë. Por, së fundi humbi edhe trofeun e Kupës së Mbretit, duke u mposhtur nga Valencia në finale 2-1.

Mundo Deportivo konfirmon se vendimi është marrë nga kryesia e Barcelonës, ndërsa ka mbetur vetëm publikimi i komunikatës për largim.

Valverde dërgoi Barcelonën drejt dy titujve të kampionit radhazi, por kjo nuk mjaftoi pas disfatave turpëruese për dy vjet radhazi në Champions League.

Për momentin, Roberto Martinez selektor i Belgjikës dhe Ronald Koeman ish lojtar i katalonasve, duken emrat më të lidhur me postin e trajnerit të ri te Barcelona.

COPA DEL REY FINAL

Super Valencia befason! Fiton Kupën e Mbretit

Fotot: mundodeportivo.com

26 May, 2019 @0:44

Kevin Gameiro dhe Rodrigo kanë shënuar në finale, derisa Valencia luftarake ka shënuar fitore dhe ka fituar Kupën e Mbretit…

LUKA MODRIC

Zidane konfirmon interesimin

23 May, 2019 @14:46

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, që po përfolet për një largim të mundshëm nga skuadra, duket se do…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

Foto: MundoDeportivo

23 May, 2019 @13:37

Skuadra e Barcelonës ka nënshkruar zyrtarisht kontratë deri në vitin 2022 me talentin holandez, Ludovit Reis. Reis që do…

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

SIGUROJNË LALIGAN

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

21 May, 2019 @0:26

Me katër pikë më shumë sesa ndjekësi i parë, tre xhiro para fundit të stinorit në Segunda Division, Osasuna ka…

Të gjitha lajmet nga La Liga