Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F)

Vashat kampione, përforcohen nga Shqipëria

Vashat kampione, përforcohen nga Shqipëria

30 August, 2019 @11:31

Kampionet e Ligës së Femrave, vajzat e Prishtinës, pak para çastesh e zyrtarizuan përforcimin e parë të stinorit.

Enxhi Xhanaj do të jetë pjesë e Prishtinës për stinorin 2019/20.

Xhanaj është e gjatë 180 cm, luan në pozitën 3 dhe 4, derisa së fundi ishte pjesë e skuadrës së Tiranës, ndërkohë që luan edhe për përfaqësuesen e Shqipërisë.

Prishtina gjithashti sivjet do të garojë në Euro Cup, ku në grup për kundërshtare do t’i ketë skuadrat: Sparta & Moskow Region Vidnoje, MBA Mosow dhe Besiktas.

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

BASHKIMI (F)

Vashat e Bashkimit, transferojnë qendrën nigeriane

23 August, 2019 @17:14

Vashat e Bashkimit, zyrtarizuan përforcimin nga Nigeria, Aisha Balarabe. Aisha është e gjatë 193 cm, luan në pozitën e qendrës.…

BASHKIMI (F)

Bashkimi (F) rikthen Haywoodin në skuadër

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

20 August, 2019 @15:30

Nënkampionet e Ligës së Femrave në basketboll, vajzat e Bashkimit, e rikthyen në skuadër ish-lojtaren, Khadija Brown-Haywood. Haywood ishte pjesë…

KOSOVA U18

Pa fitore, të fundit në renditje të evropianit

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:32

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë përfunduar sot Evropianin e Divizionit B të mbajtur në Shkup, me humbje ndaj Maqedonisë Veriore…

DISFATA E RADHËS

Kosova U18 drejt pozitës së fundit në evropian

Foto: fiba.com

13 July, 2019 @16:32

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës U18 është mposhtur edhe në ndeshjen e radhës pozicionuese në Evropianin e femrave të Divizionit…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave