Të gjitha lajmet

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

Vazhdohet afati kalimtar

11 September, 2018 @16:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se ka vazhduar afatin kalimtar vjeshtor për lojtarët. Afati i fundit për të regjistruar lojtarë të ri në ekip tashmë është 17 shtator 2018, deri në ora 17:00, ka bërë të ditur FBK-ja sot. Gjithashtu ka ftuar klubet që të respektojnë këtë afat, që deri atëherë përfundimisht t'i paraqesin të gjithë lojtarët e ri në ekip.

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Foto: FBK

11 September, 2018 @15:12

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, pas gati dy javë stërvitjesh me 23 basketbollistë të listës së përfaqësueses, është përcaktuar për…

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 September, 2018 @14:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe meshkuj. Kampioni i Kosovës, Bashkimi, do të ndeshet me…

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Foto: SportMak/fb

10 September, 2018 @11:55

Përkundër paralajmërimeve se nuk do të jetë pjesë e reprezentacionit në ndeshjet e para kualifikuese në Eurobasket 2021, Richard Hendrix,…

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

Foto: gowyo.com

9 September, 2018 @22:23

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, zyrtarizoi përforcimin e parë të huaj për këtë stinor. Alexander Aka…

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

BOROZANI / A.P

9 September, 2018 @21:48

Pak para fillimit të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll, klubi basketbollistik Vëllaznimi ka bërë të ditura 3 përforcime.…

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

9 September, 2018 @17:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një aventure në Turqi, i është rikthyer ekipit të Bashkimit…

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 September, 2018 @15:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, i zyrtarizoi dy lojtarë vendor që do të luajnë për stinorin…

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 September, 2018 @15:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë mysafire e Kosovës më 13 shtator i është shtuar edhe një…

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 September, 2018 @20:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK ka treguar se me Vendimin e fundit…

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 September, 2018 @16:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik Trepça ka bërë të ditur se për sezonin e ri iu…

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

FORMACIONET STARTUESE

Trepça-Rahoveci, 5-shet fillestare

14 October, 2018 @18:58

Pas pak çastesh nis dueli i fundit i xhiros në Superligë, ndërsa Trepça dhe Rahoveci startojnë ndeshjen me këto përbërje.…

PRIZRENI - YLLI

Cole senzacional, Prizreni befason Yllin

14 October, 2018 @18:42

Skuadra e Prizrenit falë performancës së jashtëzakonshme të organizatorit shtatshkurtër amerikan, Elliott Cole, ka shënuar fitore tepër të rëndësishme ndaj…

PRIZRENI - YLLI

Përfundon pjesa e parë në “Sezai Surroi”

TOPSPORTI / A.P

14 October, 2018 @17:44

Pas 20 minutave lojë në "Sezai Surroi", rezultati mes Prizrenit dhe Yllit shënon 33-35. Raporti i plotë pas ndeshjes.

PRIZRENI - YLLI

Prizreni vs. Ylli, pesëshet startuese

BOROZANI

14 October, 2018 @16:58

Pak para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Prizrenit dhe Yllit. PRIZRENI: Elliot Cole, Edmond Kryeziu, Qëndrim Ajazaj, Urim Zenelaj,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga