Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Vedat Muriqi: Do të korrim fitore

Foto: FFK

Vedat Muriqi: Do të korrim fitore

7 June, 2019 @15:19

Sulmuesi kryesor i Kosovës, Vedat Muriqi, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Malit të Zi ka qenë i artë.

Kosova në këtë ndeshje hyn për të fituar.

TABELA DREJT EURO2020 dhe ORARI

Në deklaratën e tij para mediave në konferencën për shtyp ai ka thënë se me maksimumin e treguar në fushë, do të korrin fitore.

“Ne si ekip kemi besim të madh në cilësitë tona. Kemi lojtarë me nivel të lartë të kualitetit, prandaj jem optimistë se do të korrim fitore. Pa dyshim që do të bëjmë lojë të mirë dhe do ta japim maksimumin tonë. Normalisht e respektojmë kundërshtarin, por besoj në forcën e ekipit tonë”, ka thënë Muriqi.

zhegrova

FORMACIONI I MUNDSHËM

Opsioni i dytë, zgjedhje e Challandesit

Foto: FFK

7 June, 2019 @15:09

Kosova ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme para ndeshjes së dytë kualifikuese drejt EURO2020. Pas arritjes në…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Projekti i Rejas: muskuj dhe tru në 11-shen e parë

Foto: FSHF

6 June, 2019 @23:39

Shqipëria pas stërvitjeve në Durrës dhe në Frankfurt sot ka arritur në Rejkjavik të Islandës, ku të shtunën do të…

PARA NDESHJES

Kuqezinjtë zbarkojnë në Islandë

6 June, 2019 @20:50

Shqipëria ka mbërritur sot në drekë në Rejkjavik, ku do të zhvillojë dy seanca stërvitore në prag të ndeshjes së…

TE MALI I ZI

Tumbakovic pranon mungesat e mëdha

6 June, 2019 @15:32

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, ka pranuar se mungesat më të mëdha ekipi i tij do t’i ketë…

LJUBISA TUMBAKOVIC

Ambiciet e tyre, motiv yni

Foto: Vijesti/ F. R.

6 June, 2019 @14:23

Trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës ka thënë se…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020