Të gjitha lajmet

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

1 May, 2018 @9:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit ka vendosur ta ndërprejë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm, Arsim Gojanin.

Pak pas largimit të Gojanit, skuadra gjakovare e ka konfirmuar emërimin e trajnerit të ri.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Bëhet fjalë për Gani Sejdiun, ish-trajnerin e shumë skuadrave kosovare, i cili që nga sot do të jetë në krye të skuadrës gjakovare.

Siç dihet, skuadra gjakovare do të jetë në finale të Kupës së Kosovës më 27 maj ndaj Prishtinës, ndërsa gjithashtu Vëllaznimi me shumë gjasa do të duhet të luftojë edhe në barazh me një nga skuadrat e Ligës së Parë, për ta siguruar mbetjen në elitë.

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 April, 2018 @16:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i Juventusit, kanë bërë të ditur mediat italiane sot. …

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 April, 2018 @16:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se mefsushori i Besiktasit, që është duke luajtur si huazim…

DANI CEBALLOS

Betisi synon kthimin e lojtarit nga Reali

30 April, 2018 @15:50

Në verën e kaluar e shitën te Real Madridi për 16.5 milionë euro, e këtë verë synojnë ta riblejnë, për…

MEDIA TALK

Barça gjen zëvendësim për Iniestën?!

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

30 April, 2018 @15:17

Pasi që Andres Iniesta do të largohet në fund të këtij stinori nga Barcelona, klubi katalonas është duke shqyrtuar opcionet…

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

29 April, 2018 @23:09

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar titullin e shtatë në dekadën e fundit të La…

TURQI

Galatasaray fiton derbin dhe ruan kreun

29 April, 2018 @19:59

Me fitoren e vendasve është mbyllur derbi i sotëm i Stambollit mes Galatasarayt dhe Besiktasit. Vendasit shënuan fitore me rezultat…

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Derbi përfundon me 41 pikë dallim

20 February, 2019 @19:09

Në ndeshjen e dy vendeve të para në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, Feronikeli e mposhti bindshëm Vëllaznimin…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

Të gjitha lajmet nga