Të gjitha lajmet

NË GJAKOVË

Vëllaznimi i fton të rinjtë në Akademi

Vëllaznimi i fton të rinjtë në Akademi

5 June, 2019 @13:06

Skuadra e Vëllaznimit, që nuk arriti të sigurojë Superligën 2019/20 duke u mposhtur në duel të barazhit nga Trepça’89, ka bërë të ditur se këtë verë do të nis puna me Akademinë e klubit.

Kështu, ekipi fton të rinjtë e moshave prej 7 deri në ato 16 vjeçare të qytetit që Akademia nis më 13 qershor 2019.

Trajner do të jetë kryetrajni aktual i Vëllaznimit, Blerim Mula.

“Kushtet për stërvitje do të jenë optimale duke filluar nga rekuizitat profesionale ku do të paiset çdo vijues i kësaj akademie, të gjitha paisjet përcellëse për zhvillimin e stervitjes, tereneve të përshtatshme, kontrollat e vazhdueshme mjekësore e shumë risi tjera ku me kalimin e kohës do të bindeni edhe vetë,” ka bërë të ditur njoftimi i kuqezinjëve të Gjakovës sot.

Në të njëjtën ditë do të bëhet edhe hapja solemne e stadiumit me bar sintetik në Shkugëz. Ndërsa të interesuarit për të qenë pjesë e Akademisë duhet të paraqiten në Hotel Apollonia, në oraret 10:00-13:00 dhe 16:00-18:00.

GANI SEJDIU

I shpëtoi nga rënia dhe largohet

Foto: KFBallkani/fb

2 June, 2019 @19:34

Skuadra e Ballkanit të Suharekës para pak çasteve ka bërë të ditur se trajneri i ekipit Gani Sejdiu është larguar…

GOL

Kompilacioni i golave të Festim Alidemës

2 June, 2019 @17:10

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, ka përfunduar sezonin si golashënuesi i tretë më i mirë i Superligës 2018/19. …

MEDIA

Salihu për Canën, ishte njëfarë shfaqje

2 June, 2019 @14:51

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, në një deklaratë dhënë indeksonline.net-it pas deklaratave të djeshme të kryetarit të Vëllaznimit,…

VETON ÇITAKU

U këndellem nga nokauti

1 June, 2019 @18:35

Trajneri i Trepçës’89, Veton Çitaku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot, që siguroi edhe një stinor në…

BARAZH: TREPÇA'89 - VËLLAZNIMI

Trepça’89 përmbys Vëllaznimin për të mbetur në Superligë

1 June, 2019 @17:56

Skuadra mitrovicase, Trepça’89, ka arritur që në pjesë të dytë të këndellet dhe duke treguar cilësinë ka përmbysur epërsinë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga