Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-VLLAZNIA

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

10 September, 2017 @18:13

Vëllaznimi
Vllaznia
Vëllaznimi 3 : 0 Vllaznia
Egzon GASHI 6', Semir ZENELI 30', Paolo IVANI 60'

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shënojnë fitoren e dytë me radhë në shtëpi, duke e mposhtur sot Vllazninë e Pozharanit në Gjakovë, 3-0.

Epërsia e gjakovarëve erdhi shpejt kur Egzon Gashi shënoi për 1-0, ndërsa Semir Zeneli shtoi epërsinë para se ekipet të shkojnë në pushim, 2-0.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Në pjesën e dytë zëvendësuesi Paolo Ivani dha golin e parë të tij në fanellën e gjakovarëve prej se erdhi në Superligë, për të vulosur fatin e takimit.

Kjo qe fitorja e dytë e Vëllaznimit në Superligë nga tre ndeshje të zhvilluara, ndërsa pozharanasit janë ende në kërkim të pikës së parë në elitë.LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 September, 2017 @17:56

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe Milanit, rezultat i cili bën që Milani ta pësojë…

INTER-SPAL

Icardi-Perisic mbajnë Interin perfekt

10 September, 2017 @15:28

Dyshja në formë e neroazzurrëve, Mauro Icardi dhe Ivan Perisic, kanë shënuar nga një gol sot në përballjen ndaj SPAL-it…

LAZIO - MILAN

Megjithatë ndeshja zhvillohet

10 September, 2017 @13:56

Edhe pse fillimisht u vendos që ndeshja të mos zhvillohet sot, me vendimin e ri të aprovuar nga krerët…

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 September, 2017 @12:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër Zeneli i ka dhënë epërsinë Heerenveenit në takimin ndaj PSV-së. …

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 September, 2017 @12:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka bllokuar rrugët e Romës, ka shkaktuar probleme me energjinë…

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 September, 2017 @22:39

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më tepër se të mjaftueshëm që Barcelona…

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 September, 2017 @22:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e kryetrajnerit Bledi Shkëmbi, njofton prishtinafc.com: “Mendoj që ishte ndeshje…

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 September, 2017 @22:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha edhe Armend Dallku, autori i golit të fitores. “Uhff, një uhff e…

PAS NDESHJES PRISHTINA - LIRIA

Thaqi: E përgëzoj Dallkun, i kënaqur me fitoren

9 September, 2017 @22:17

Pas fitores ndaj Lirisë, kjo është deklarata e Arsim Thaqit, kryetrajnerit të Prishtinës, njofton prishtinafc.com: “Ishte kjo ndeshja më…

SHQIP

Kololli shënon dhe mposht Baselin e Xhakës

9 September, 2017 @21:44

Me rezultat 1-2 është mbyllur dueli mes Baselit të Taulant Xhakës dhe Lausannes së Benjamin Kolollit, ndërsa ky i dyti…

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18 December, 2018 @13:38

Basketbollistët e Bashkimit të Prizrenit kanë marrë rrugë për Gjevgjeli, ku në kuadër të Ligës Ballkanike do të ndeshen me…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

KASTRIOTI - TEUTA

Teuta e Shkëmbit, kërcen në pozitën e dytë

17 December, 2018 @22:39

Nuk ka të ndalur Teuta që po drejtohet nga Bledi Shkëmbi këtë stinor. Njeriu që stinorin e kaluar debutoi në…

FENERBAHÇE - ERZURUM

As trajneri i ri s’ua sjell fitoren

Fotot: fanatik/fb

17 December, 2018 @22:27

Rezultatet jo të mira për Fenerbahçen kanë vazhduar edhe sonte, kur debutoi trajneri i ri i skuadrës, Ersun Yanal. …

Të gjitha lajmet nga