Të gjitha lajmet

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

19 April, 2018 @17:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i mirë vjen për skuadrën e Vëllaznimit.

Njëjtë sikur skuadra e Besës, e cila edhe pse e fitoi Kupën sezonin e kaluar nuk luajti në Evropë për shkak të problemeve me licensim, edhe Vëllaznimi pritet të ballafaqohet me problemin e njëjtë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Edhe pse menaxheri për licensim në FFK, Bajram Shala, në një intervistë për Borozani.com dhe në një deklaratë për “Sporti në KTV” deklaroi që Vëllaznimi ka aplikuar për licensim, ndryshe u shpreh Agim Cana, kryetari i klubit gjakovar, i cili e pranoi publikisht se Vëllaznimi nuk ka aplikuar për licensim dhe se edhe në rast të triumfit në Kupë, skuadra gjakovare nuk do të ketë të drejtë të luajë në garat evropiane sezonin që vjen.

“Janë disa gjëra që janë të lëna prapa, prandaj nuk kemi pasur kohë t’i rregullojmë të gjitha dhe mund të them që jemi shumë larg licensimit. Nuk kemi aplikuar dhe kjo është e qartë që na dëmton, si neve, ashtu edhe imazhin e futbollit kosovar. Gjithsesi, në rast se e fitojmë Kupën, do të ishte një kujtim i mirë si një triumf, por nuk na mundëson përfaqësimin në Evropë për shkak të licensimit.” - u shpreh kryetari Agim Cana për “Sporti në KTV”.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Në finale, Vëllaznimi do të përballet me skuadrën e Prishtinës, skuadër kjo që dje e eliminoi Vushtrrinë.

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 April, 2018 @14:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e sezonit 2017/2018 në Premier League. Më së shumti lojtarë…

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 April, 2018 @8:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale të Kupës kanë qenë dy ekipet që…

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 April, 2018 @7:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas disfatës së djeshme të pësuar nga Skënderbeu,…

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 April, 2018 @21:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas ndeshjes gjysmëfinale ndaj Prishtinës ka thënë se po të arrinte…

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 April, 2018 @21:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel Josa, trajner i Prishtinës ka thënë se nuk ka…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga