Të gjitha lajmet

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 May, 2017 @21:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e Ligës së Juniorëve në basketbollin e Kosovës.

Skuadra gjakovare u tregua më e mirë se Prishtina pas dy takimeve të zhvilluara, për ta sjellur kështu Kupën në Gjakovë. Ndeshja e parë në Prishtinë u mbyll 68-70 për gjakovarët, të cilët e fituan edhe ndeshjen e dytë në Gjakovë me rezultat 63-60 dhe arritën të shpallen kampionë të Kosovës në kategorinë juniore (grupmoshat U18).

Në takimin e parë në Prishtinë më i dalluari për Vëllaznimin ishte Atik Koshi me plot 49 pikë, ndërsa detajet e ndeshjes së zhvilluar sonte nuk janë bërë të ditura ende.

 SPURS - WARRIORS @ GAME 4

Golden State Warriors në finalen e madhe

Foto: nba.com

23 May, 2017 @10:24

Golden State Warriors, e mposhti San Antonio Spursin edhe në ndeshjen e katërt të serisë. Kësaj radhe me rezultat 129-115…

MIKAILE TMUSIC

I gatshëm për ndeshjen e radhës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 May, 2017 @14:15

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i cili ishte lënduar në ndeshjen e tretë të finales kundër Sigal Prishtinës, po përgatitet…

SPECIALE

Fenerbahçe në fronin e Evropës

Fotografitë: Fenerbahçe Basketbol/ Facebook

22 May, 2017 @13:46

Finalja e madhe e stinorit filloi me një “alley-oop” ndërmjet dy qendrave të Fenerit. Posa u hodh topi lart, ai…

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 May, 2017 @12:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit të zhvilluar të premten më 19 maj, të…

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 May, 2017 @10:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për Bostonin, me 2 ndeshjet e para në ‘TD…

ÇEREKU I TRETË: PRIZRENI-RAHOVECI

Rahoveci hyn në çerekun e fundit me epërsi

9 December, 2018 @18:15

Rahoveci ka përmbysur epërsinë e madhe të Prizrenit të arritur në pjesë të parë, me një paraqitje tejet të mirë…

PJESA E PARË: PRIZRENI - RAHOVECI

Prizreni ngrit epërsinë ndaj Rahovecit

9 December, 2018 @17:42

Një çerek i dytë pak më i barabartë, por kriza po vërehet te Rahoveci, derisa ekipi i Prizrenit ka ngritur…

ÇEREKU I PARË: PRIZRENI - RAHOVECI

Prizreni në epërsi pas 10 minutash

9 December, 2018 @17:18

Skuadra e Prizrenit ka përfunduar çerekun e parë të ndeshjes ndaj Rahovecit në epërsi, 22-10. Te bardhezinjtë aktualisht më…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Rahoveci

9 December, 2018 @16:48

Janë caktuar pesëshet e para të Prizrenit dhe të Rahovecit. PRIZRENI: Somel Shaqiri, Urim Zenelaj, Blendi Matoshi, Elliott Cole, Brandon…

PRISHTINA - YLLI

Dy vendet e para takohen në Prishtinë

9 December, 2018 @13:07

Ndjekësi më i afërt i Prishtinës, Ylli, do të udhëtojë në Prishtinë për t’ia ndalur serinë fenomenale të nënkampionit prej…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga