Të gjitha lajmet

PARA BARAZHIT

Vëllaznimi me 10 autobusë në “Fadil Vokrri”

Foto nga arkivi

Vëllaznimi me 10 autobusë në “Fadil Vokrri”

31 May, 2019 @11:58

Skuadra e Vëllaznimit që po kërkon të arrijë Superligën, ka bërë të ditur sot se do të organizojë 10 (dhjetë) autobusë për në Prishtinë në ditën e ndeshjes.

Vëllaznimi luan më 1 qershor 2019 (ora 16:00) përballjen me Trepçën’89, ku fituesi i përballjes do të sigurojë stinorin 2019/20 në Superligë. Humbësi do të merr pjesë në Ligë të Parë.

MË SHUMË PËR NDESHJEN

E për të bërë atmosferën sikurse në Gjakovë, drejtuesit e klubit përmes një njoftimi të lëshuar para pak çastesh kanë bërë të ditur se nisja e organizuar bëhet nesër.

“Për ndeshjen e barazhit që do të zhvillohet me 01.06.19 në Stadiumin ”Fadil Vokrri” në Prishtinë, ku dihet se interesimi është shumë i madh, për të gjithë tifozët e klubit kemi organizuar 10 autobusë, të shtunën me 01.06.19 tubimi do të bëhet tek Hotel Pashtriku në orën 13:00, kurse nisja do të bëhet në orën 13:30,” ka shkruar njoftimi i klubit gjakovar.

 

BARAZH: GJILANI - BESA

Fitore minimale, Gjilani mbetet në Superligë

Foto: Futbolli i Kosovës

30 May, 2019 @17:50

Me fitoren e Gjilanit është mbyllur dueli i barazhit mes Gjilanit dhe Besës, epilog ky që e mban Gjilanin edhe…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Besa

30 May, 2019 @15:31

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të të Besës. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Lila, Kqiku, Kosumi, Aziz, Lopez, Shabani, Nika,…

NGA STINORI 2020/21

KE i UEFA-së miraton tre klube kosovare për gara evropiane

30 May, 2019 @15:10

Në mbledhjen e djeshme të mbajtur të Komitetit Ekzekutiv (KE) të UEFA-së, në Baku të Azerbajxhanit para finales së Europa…

REFERIMI

11 referë të rinj certifikohen

Foto: FFK

29 May, 2019 @14:52

Programi dy vjeçar i mentorëve dhe talentëve të referimit ka përfunduar sot, derisa referët janë certifikuar sot. Alan Snoddy,…

SULMUES NGA KAMERUNI

Kamerunasi Lazare në test te Ballkani

Foto: KF Ballkani/fb

29 May, 2019 @13:39

Skuadra e Ballkanit që kaloi një stinor tepër të mirë në Superligë dhe me trajnerin Gani Sejdiu siguroi mbijetesën në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga