Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Vëllaznimi me përkrahje në stërvitje

Fotot për Borozani.com/ D. Xh.

Vëllaznimi me përkrahje në stërvitje

17 May, 2018 @16:46

Skuadra e Vëllaznimit, që është duke kryer stërvitjet e radhës para duelit vendimtar të stinorit, ka hasur në përkrahje të tifozëve përgjatë përgatitjeve të sotme.

Një numër i Kuqezinjëve të Jakovës i ka përcjellur lojtarët me tupana përgjatë stërvitjet dhe me këngë.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

KF Vellaznimi tifo

Vëllaznimi të shtunën në ora 16:00 luan ndeshjen vendimtare të stinorit. Ekipi gjakovar pret Gjilanin në luftë për mbijetesë direkte në Superligë. Vëllaznimit i duhet fitorja, ndërsa Gjilani edhe me barazim shpëton.

Në të kundërtën, njëri ekip do të kërkojë mbijetesën përmes barazhit të Superligës.

STADIUMI

‘Finalja’ luhet në Pejë!

17 May, 2018 @15:32

Përfundimtare, ndeshja më e rëndësishme e stinorit në Superligë, ajo ndërmjet Prishtinës e Dritës, do të zhvillohet në Shahin Haxhiislami…

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

17 May, 2018 @15:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe Dritës duhet të pres ende derisa të përcaktohen gjyqtarët! …

CLAUDIO RANIERI

Largohet nga ekipi në fund të stinorit

REUTERS/Arkiv

17 May, 2018 @14:38

Pas vetëm një viti të kaluar te Nantes, Claudio Ranieri, që riktheu famën e tij duke e bërë Leicester Cityn…

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

17 May, 2018 @13:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas ngritjes më të madhe në histori që e pat…

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 May, 2018 @12:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes drejtuesve të klubit të Arsenalit dhe Mikel Artetas, lidhur…

ADIO GIGI

Buffon pensionohet

17 May, 2018 @11:59

Duke e ngritur trofeun e kampionit të Italisë për të nëntën herë në xhiron e fundit të Serie A-së, Gianluigi…

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 May, 2018 @10:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me përballjen e parë gjysmëfinale ndaj Besës nga Peja. …

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 May, 2018 @10:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e Kosovës në futsall, Feniksi ka shënuar fitore ndaj Prishtinës. Skuadra…

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 May, 2018 @22:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit, mobilizimi në Gjakovë për ndeshjen vendimtare ndaj Gjilanit po…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga