Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

15 May, 2018 @15:10

Pak ditë para ndeshjes vendimtare ndaj Gjilanit, ndeshje e cila do të përcaktojë se cila skuadër do të mbijetojë e cila do të ketë nevojë të luajë në barazh për ta shpëtuar sezonin, në stadiumin e Vëllaznimit janë vendosur ulëse të reja. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Bazuar në fotografitë e postuara nga disa prej faqeve jozyrtare të klubit gjakovar në Facebook, shihet që stadiumi tashmë është gati dhe i gjithë qyteti është në mobilizim e sipër për ndeshjen ndaj Gjilanit, e cila zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 16:00. Foto: Vëllaznimi - Gjakovë (Facebook)

RUSSIA 2018

Kampioni i Evropës me ndryshime në Rusi

15 May, 2018 @14:25

Është publikuar edhe lista preliminare e Portugalisë para Botërorit të Rusisë. Kampioni në fuqi i Evropës ka lënë jashtë…

RUSSIA 2018

Lista e gjërë e Kroacisë para Botërorit

15 May, 2018 @14:20

Pak javë para Botërorit, përfaqësuesja e Kroacisë ka publikuar listën e gjërë të lojtarëve që pritet të ftohen në…

RUSSIA 2018

Lista e Gjermanisë, nuk ftohet Mustafi

15 May, 2018 @14:04

Rreth 30 ditë para Botërorit të Rusisë, Joachim Löw ka publikuar listën e gjërë të lojtarëve që kanë gjasa…

LUHET MIQËSORJA

Zyrtare: Kosova-Shqipëria, në Zvicër

15 May, 2018 @13:20

Ka ardhur konfirmimi për zhvillimin e ndeshjes nga Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), përkundër se ditë më parë zviceranët kishin…

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së fundit në Ligë të Parë

15 May, 2018 @12:14

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar terminet e ndeshjeve të xhiros së fundit në Ligë të Parë të Kosovës.…

JAVA XV

Ndeshje në Prizren e Podujevë

BOROZANI / ARKIV

10 November, 2018 @11:30

Sot nis java e XV e Superligës së Kosovës në futboll. Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros luhen sot,…

EKSKLUZIVE

Liria me trajner nga Italia!

9 November, 2018 @16:00

Skuadra e Lirisë së Prizrenit po synon t'i shmanget krizës së rezultateve me anë të ndryshimeve në shtabin teknik. Drejtuesit…

WEB SITE OF FFK

Hapet faqja e re e FFK-së

8 November, 2018 @20:20

Web faqja që përgjatë këtij muaji ka qenë në përpunim, tashmë është rikthyer. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK)…

KEK-FERIZAJI

Ferizaji mposht KEK-un, kalon mbi Lirinë

Foto: KFFerizaj/fb

7 November, 2018 @15:30

Me fitore në ndeshjen e mbetur që u luajt sot ndaj KEK-ut, Ferizaji ka kërcyer nga zona e rënies në…

FERONIKELI - PRISHTINA

Mario Morina bën Prishtinën lider

7 November, 2018 @15:25

Derbi më interesant i këtij stinori në Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës ka përfunduar me fitoren e bardhekaltërve si mysafir…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga