Të gjitha lajmet

RAHOVECI - CLUJ

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

2 October, 2019 @22:22

Rahoveci në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup, u mposht me rezultat 73-98 nga skuadra rumune Cluj.

Skuadra rumune që nga fillimi i ndeshjes e shfrytëzoi përvojën e saj dhe kështu e kapi avantazhin për ndeshjen e dytë kthyese.

Te Cluji më i miri ishte Donatas Tarolis me 20 pikë e 9 kërcime, derisa te vreshtarët më i dalluari ishte kroati Jure Gunjina me 18 pikë.

Ndeshja kthyese do të luhet më 9 tentor në Rumani, ku Rahovecit i duhet fitorja me 26 pikë epërsi për kalim në raundin tjetër.

PRISHTINA - PRIZRENI

E para për Prishtinën

TOPSPORTI/ A.P

2 October, 2019 @21:46

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka regjistruar fitoren e parë në Superligë në xhiron e dytë, duke e mposhtur…

RAHOVECI - CLUJ

+18 epërsia për mysafirët pas 20 minutave

2 October, 2019 @21:14

Përfundoi pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Cluj. Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet me +18 pikë epërsi në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Cluj

2 October, 2019 @20:30

Caktohen pesëshet e para të Rahovecit dhe të Clujit. RAHOVECI: Chris Bradford, Arian Qallaku, Justn Gray, Jure Gunjina, Javis Howard. …

PRISHTINA - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni

2 October, 2019 @20:25

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 54-39 në të mirë…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Prizreni

2 October, 2019 @19:27

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Prizrenit. PRISHTINA: Divine Myles, Edmond Azemi, Meriton Ismaili, Mikaile Tmusic, Fahro…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga