Të gjitha lajmet

VETËM 2 SHQIPTAR TE ZVICRA

Vetëm Xhaka e Ajeti ftohen te Zvicra

Vetëm Xhaka e Ajeti ftohen te Zvicra

8 November, 2019 @14:42

Ndërrimi i gjeneratave si dhe forma jo e mirë e disa futbollistëve me origjinë shqiptare, ka bërë që të reduktohet numri i shqipeve në reprezentacionin e Zvicrës.

Së fundi, në ftesat e publikuara të Zvicrës për ndeshjet finale kualifikuese të nëntorit, shihen vetëm Granit Xhaka dhe Albian Ajeti.

Në momentet kur shqipet ishin në formë, numri i tyre në ekipin senior të helvetëve ka shkuar në gjashtë, ndërsa pesë prej tyre kanë qenë thuajse standard në çdo ndeshje.

Zvicra ka dy ndeshjet më të lehta në grup dhe pritet që t’i fitojë të dyja për të siguruar kualifikimin drejt evropianit EURO 2020.

Helvetët ndeshen me Gjeorgjinë më 15 nëntor, kurse pas saj i shkon ish-rivalit të Kosovës, Gjibraltarit, më 18 nëntor.

Aktualisht tabela e Grupit D, ku bën pjesë Zvicra duket kështu.

FTESAT E BERNARD CHALLANDESIT PËR NDESHJET VENDIMTARE

2 ndërrime te ftesat e Challandesit, tash drejt kualifikimit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

8 November, 2019 @13:41

Kosova është gati. Bernard Challandes ka publikuar ftesat e bëra për ndeshjet vendimtare të nëntorit. Nuk ka ndërrime drastike në…

LISTA E ANGLISË

Sterling, Kane, Rashford, ndër yjet anglez që do të zbarkojnë në Prishtinë

7 November, 2019 @15:33

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë për ndeshjet e nëntorit…

ÇEKIA - KOSOVA

Publikohet lista e Çekisë, mungon sulmuesi kryesor

TOPSPORTI / A.P

5 November, 2019 @14:18

Ashtu siç u paralajmërua mbrëmë, ashtu edhe ndodhi. Sulmuesi më i mirë i Çekisë, Patrik Schick, për shkak të…

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

5 November, 2019 @14:06

Është bërë e ditur dita se kur do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen Kosovë vs. Angli. Sipas zëvendës-sekretarit…

PATRICK SCHICK

Sulmuesi më i rrezikshëm çek, pritet të mungojë në përballje ndaj Kosovës

Patrik Schick duke festuar golin ndaj Kosovës në Prishtinë / TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 November, 2019 @23:44

Ish futbollisti i Sampdorias dhe Romës, që tash djersit fanellën e Leipzigut në Bundesligë, Patrik Schick, pritet të mos jetë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020