Të gjitha lajmet

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur marrëveshje me Dinamon e Zagrebit për transferimin e qendërmbrojtësit dhe kapitenit të fundit të reprezentacionit të Kosovës, Amir Rrahmani.

Sipas kësaj, kalimi i Rrahmanit 25 vjeç në radhët e ekipit të Veronës do t’i kushtojë këtyre 2.1 milionë euro dëmshpërblim. Me këtë ofertë të veronezëve, duket se Celtic dhe Standard Liege janë dorëzuar në garë për qendërmbrojtësin Rrahmani.

Sipas raportit të njëjtë, Rrahmani pritet të kryejë testet mjekësore te ekipi i tij i ri të martën e ardhshme.

Ndërkaq, Rrahmani aktualisht gjindet për pushime verore në Greqi.

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal. Sipas të përditshmes Hurriyet,…

MEDIA TALK

Rize zbret çmimin e Muriqit

17 June, 2019 @11:16

Pas kërkesave të shumta nga Galatasaray, Rizespor ka zbritur kërkesat për transferimin e Vedat Muriqit në drejtim të ekipit nga…

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja