Të gjitha lajmet

DEBUTON NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia zyrtarizon Ernest Gjokën

Vllaznia zyrtarizon Ernest Gjokën

19 October, 2017 @15:41

Skuadra e Vllaznisë ka zyrtarizuar para pak çastesh Ernest Gjokën si trajner të ekipit të saj. Ekipi shkodran largoi nga detyra trajnerin e deritashëm, Armando Cungu, ndërsa emëroi në vend të tij Gjokën. gjoka Gjoka në stinorin e kaluar bëri për herë të parë në histori Kukësin kampion dhe pritet që të këndell Vllazninë, pas rezultateve jo të mira që kishte këtë fillim stinor. Dueli i parë i Gjokës si drejtues i ekipit shkodran do të jetë si vendas ndaj Partizanit të Mark Iulianos.

XHEVAHIR SUKAJ

Saktësohet mungesa e Sukajt

19 October, 2017 @14:30

Pas lëndimit të Edgar Çanit, edhe sulmuesi tjetër i Partizanit, Xhevahir Sukaj është lënduar në duelin e fundit kampional. Ndërsa…

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 October, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar Selimaj, janë deleguar nga UEFA-ja në kualifikimet për Europianin…

ZYRTARIZOJNË SHKODRANËT

Shkarkohet Cungu

19 October, 2017 @12:00

Trajneri i deritashëm i Vllaznisë së Shkodrës, Armando Cungu, është shkarkuar nga detyra e tij, me marrëveshje, ka bërë të…

PARA NDESHJES: SKENDERBEU-PARTIZANI

Pragmatik për 3 pikë

19 October, 2017 @10:17

Skënderbeu i Korçës, sot në Elbasan pret rivalin e Grupit B, Partizanin e Beogradit në përballjen që do të nis…

3 NGA 3

8 grupe, 5 skuadra të pagabueshme

19 October, 2017 @8:52

Pas përfundimit të pjesës së parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, në 8 grupet e saja, janë 5…

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 October, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me diplomë te referimit UEFA Core Diploma, pasi që kaluan me…

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 October, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës, ku kanë qenë pjesëmarrëse të gjitha…

GRUPI C

Goleadë në Londër për barazim

18 October, 2017 @22:56

Ndeshja e mbrëmjes në Ligë të Kampionëve sonte ishte ndërmjet Chelseat dhe Romës që në Stamford Bridge pa rrjetat 6…

GRUPI B

Lehtë për Bayernin e Parisin

18 October, 2017 @22:48

Ashtu siç edhe pritej, Bayerni e Parisi kanë shënuar fitore të lehta në Grupin B. Parisi fitoi 0-4 ndaj Anderlechtit…

GRUPI A

Xhaka me gol e asist, Baseli rrit gjasat për kualifikim

18 October, 2017 @22:41

Një super Taulant Xhaka u pa sonte në Moskë! Mesfushori i Kombëtares Shqiptare shënoi një supergol e më pas dhuroi…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga