Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 April, 2018 @15:58

Vëllaznimi
Drenica
Vëllaznimi 1 : 0 Drenica
Lekë VULA 23'

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në minutën e 23-të të ndeshjes, ka mjaftuar për fitoren e rëndësishme të gjakovarëve sot.

Edhe pse Vëllaznimi ishte me dhjetë lojtarë në fushë, pasi që Altik Muhaxhiri kishte marrë karton të kuq direkt pas startit ndaj Kreshnik Ukës jashtë 16-shes, kjo nuk u pengoi fare nxënësve të Arsim Gojanit që të luajnë deri në fund pa kalkulime.

TABELA AKTUALE

Vula shënoi për avantazhin 1-0, ndërsa Vëllaznimi vazhdoi me lojë të mirë. Drenica edhe pse tentoi, nuk pati ndonjë rast konkret, derisa erdhi penalltia.

E penalltinë e Drenicës dështoi ta shënojë sulmuesi më i mirë i këtij stinori te ekipi nga Skenderaj, Genc Hamiti. Hamiti shutoi jashtë portës, ndërsa Vëllaznimi menaxhoi lojën si duhet deri në fund, për tre pikë - që do të mund të luajnë rol kyq në shpëtimin përfundimtar të gjakovarëve, pa pasur nevojë për Play-Out.

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 April, 2018 @13:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola në përballjen e sotme që ekipi i tij Rizespor…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 April, 2018 @13:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina, kanë përcaktuar 11-shet e futbollistëve që do të dalin…

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 April, 2018 @23:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar rekordin e pamposhtshmërisë në La Liga prej 38 ndeshjeve me fitore…

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 April, 2018 @20:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i Bundesligës. Bavarezët titullin e siguruan matematikisht sot pas fitores…

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 April, 2018 @20:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të dobët, e cila u dominua nga Manchester City, që krijoi…

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 April, 2018 @16:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si mysafir, i është kthyer golave dhe fitores shpejt.…

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 April, 2018 @15:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës’89, ku për herë të parë në Superligë të Kosovës…

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 April, 2018 @15:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të Kosovës. Ekipi gjilanas sot ka ngritur epërsinë në krye të…

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 April, 2018 @15:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe Liverpooli kanë treguar paraqitje tejet të zbehta, duke mos prodhuar…

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 April, 2018 @15:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe, ka zhvilluar ndeshjen e dytë në kuadër të turneut zhvillimor…

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Derbi përfundon me 41 pikë dallim

20 February, 2019 @19:09

Në ndeshjen e dy vendeve të para në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, Feronikeli e mposhti bindshëm Vëllaznimin…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

Të gjitha lajmet nga