Të gjitha lajmet

NJË ITALIAN TJETËR NË SUPERLIGË

Vushtrria zyrtarizon trajnerin e parë të huaj në histori të klubit

Vushtrria zyrtarizon trajnerin e parë të huaj në histori të klubit

8 September, 2019 @13:53

Pas largimit të Bekim Shotanit, pas tre xhirove të para të stinorit në Superligë, skuadra e Vushtrrisë ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës.

Për herë të parë në histori të klubit vushtrrias, ish-kampioni i Kosovës do të drejtohet nga një trajner i huaj. Ai do të jetë italiani Antonio Toma, që ka punuar me grupmoshat e Lecces dhe ka marrë edhe drejtimin e ekipit të parë derisa ishte pjesë e Serie C-së.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Trajneri 56 vjeç është i lindur në Maglie të Italisë, ndërsa deri në vitin 2017 ka drejtuar të rinjtë e Lecces. Ai ka bashkëpunuar më  parë edhe me Antonio Conten, ku ka qenë ndihmës i tij te Atalanta në stinorin 2009/10.

Toma mund të jetë trajneri i parë i huaj te skuadra e Vushtrrisë, por nuk do të jetë italiani i parë në Superligë si trajner, pasi që më parë Liria kishte në skuadër trajnerin Vincenzo Annese.

Vushtrria në tre xhirot e para të stinorit nuk ka shënuar fitore dhe është e fundit në klasifikimin e Superligës. Kurse Toma pritet të debutojë ndaj Ferizajit të Bekim Isufit, si mysafir.

antonio toma

MBROJTËS ME PËRVOJË

Gjilani zyrtarizon edhe Franc Veliun

Foto: SCGjilani/fb

10 September, 2019 @16:33

Skuadra e Gjilanit nuk ka të ndalur në merkaton verore. Para pak çastesh skuadra që drejtohet nga trajneri Gentian Mejzani,…

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

TRAJNERI I RI

Prishtina zyrtarizon Bylbyl Sokolin

4 September, 2019 @16:59

Pas ndarjes me Mirel Josën, Prishtina ka zyrtarizuar si kryetrajner të skuadrës Bylbyl Sokolin, që ka qenë trajner i lirë…

PRISHTINA dhe MIREL JOSA

Ndahen edhe zyrtarisht

3 September, 2019 @13:08

Me titullin “Falemnderit Mirel” Prishtina edhe zyrtarisht ka konfirmuar lajmet e djeshme se ekipi ka ndarë rrugët me trajnerin shqiptar…

TRAJNERI I RI

Qatip Osmani te Prishtina?

2 September, 2019 @16:50

Njëri ndër trajnerët më të dalluar shqiptar, që ditë më parë u shkarkua nga posti i trajnerit të Shkëndijës së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga