Të gjitha lajmet

QENDRA E YLLIT

Wangmene debuton kundër Bashkimit

Wangmene debuton kundër Bashkimit

1 April, 2018 @13:10

Basketbollisti kamerunas, që u paraqit për regjistrim në FBK më 12 mars 2018, Alexis Wangmene, pritet të debutojë sonte për ekipin e tij të ri, Golden Eagle Ylli.

KUR LUHET NDESHJA?

Wangmene, që luan në pozitën qendër dhe është 205 centimetra i gjatë, do të jetë prezent në përballjen ndaj Bashkimit, ku Ylli është mysafir në Sezai Surroi të Prizrenit.

NJOFTIMI PËR ARDHJEN E WANGMENES

JAREN SINA NË PRO B

Sina, snajperi më i saktë i Pro B në Francë

Foto: adablois/fb

1 April, 2018 @12:56

Reprezentuesi i Kosovës, Jaren Sina, aktualisht është lojtari me mesatare më të mirë të trepikësheve të shënuara në ligën e…

KASTRIOTI-TREPÇA

Melisa Ibrahimi shpërthen, Trepça fiton si mysafir

1 April, 2018 @10:33

Në kuadër të xhiros së 16-të në Ligën e Femrave në basketboll, Trepça e mposhti Kastriotin me rezultat 64-74. Lojtarja…

KALAJA - MEGASPORTS

Kalaja fiton derbin lokal

BOROZANI / A.P

1 April, 2018 @10:22

Në derbin lokal të Prizrenit në kuadër të Ligës së Parë të basketbollit të Kosovës, u përballën Kalaja me Megasportsin. …

PRISHTINA - TREPÇA

Prishtina pa probleme ndaj Trepçës

BOROZANI

31 March, 2018 @21:10

Në takimin e vetëm të ditës në Superligën e Kosovës në basketboll, Prishtina ka shënuar fitore të parashikueshme ndaj Trepçës…

REKORD

LeBron James thyen rekordin e Michael Jordanit

31 March, 2018 @10:04

Sot në ndeshjen kundër New Orleans Pelicansit, super ylli i Cleveland Cavaliersit LeBron James, e theu rekordin e basketbollistit legjendar,…

BOREA - KERASAN PRISHTINA

Borea “rehatohet” nga zona e rrezikshme

BOROZANI / Arkiv

30 March, 2018 @23:08

Duke e mposhtur Kerasan Prishtinën me rezultat 90-81, skuadra pejane Borea, sadopak është rehatuar nga zora e rrezikshme. Koshashënuesi…

FBK

Konfirmohen 2 kandidatë për kryetar të FBK-së

BOROZANI

30 March, 2018 @17:39

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e fletënominimeve dhe kandidaturave për kryetar të Federatës së Basketbollit të…

PLAYOFF PLACES

Kompletohen skuardrat për Play Off në Euroleague

30 March, 2018 @10:06

Me rezultatet e arrituar dje, është kompletuar 8-shja e skuadrave që do të marrin pjesë në Play Off, në kuadër…

TERMINET E XHIROS XXV

Çdo ditë nga një ndeshje

29 March, 2018 @12:19

Federata e Basketbollit të Kosovës ka publikuar terminet e ndeshjeve të xhiros së XXV të Superligës së Kosovës. Orari…

AARON MOSS

Ishte një arritje ekipore

BOROZANI/ Arian Paçarizi

29 March, 2018 @11:47

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Bashkimit, Aaron Moss, pas ndeshjes kundër Akademik Bultexit, ka thënë se fitorja ishte…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga