Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP

Wayne Rooney rikthehet në Angli

Wayne Rooney rikthehet në Angli

6 August, 2019 @13:47

Pas aventurës fantastike në MLS, Wayne Rooney do të rikthehet në Angli.

Golashënuesi më i mirë në histori të Kombëtares Angleze dhe golashënuesi i dytë më i mirë në histori të Premier Leagues do të jetë lojtar-trajner te skuadra e Derby Countyt që nga janari i vitit 2020, lajm ky që u konfirmua nga Mel Morris, pronari i Derby Countyt, pak momente më parë.

Që kur Frank Lampard kaloi te Chelsea, Derby mbeti pa trajner, ndërkohë që nga janari 2020 skuadrën do ta drejtojë Wayne Rooney, i cili përveç rolit si trajner, do të jetë edhe lojtar për këtë skuadër, me synimin e vetëm rikthimin e Derbyt në Premier League sezonin e ardhshëm.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga