Të gjitha lajmet

LËNDIM

Werder konfirmon lëndimin e Rashicës

Werder konfirmon lëndimin e Rashicës

20 August, 2019 @18:04

“Për shkak të një lëndimi muskulor, Milot Rashica do të mungojë për disa javë.”

Kështu thuhet një njoftim zyrtar të postuar nga skuadra e Werder Bremenit, njoftim që në bën të ditur që Milot Rashica nuk do të i gatshëm për ndeshjet që Kosova i zhvillon në muajin shtator.

Fillimisht më 7 shtator Kosova do të jetë nikoqire e Çekisë, ndërsa pas 3 ditësh luan ndaj Anglisë në Southampton, ndeshje këto të cilat Kosova do t’i luajë pa Rashicën.

Përveç Rashicës, Kosova në këto dy ndeshje do të jetë e detyruar të luajë edhe pa Hekuran Kryeziun e Arbër Zenelin, mungesa të cilat shpresojmë që do të mbulohen siç duhet.

SULMUESI I KOMBËTARES

Bekim Balaj në elitën e Austrisë

Foto: SKSturm

26 July, 2019 @9:02

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, është lojtar i ri i ekipit austriak Sturm Graz. Balaj 28 vjeç së…

MALI I ZI

Rivali i Kosovës emëron trajner boshnjak

25 July, 2019 @14:48

Pas barazimit 1-1 me Kosovën në ditën skandaloze për futbollin malazez, kur selektori i tyre serb bashkë me futbollistët me…

ARENA KOMBËTARE

FSHF pret sponsorët për emër të stadiumit të ri

Foto: FSHF

22 July, 2019 @16:15

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se ka vendosur në shitje emrin e asaj…

MËRGIM MAVRAJ

Lëndim në përgatitje, mbrojtësi rrezikon shtatorin me kombëtaren

15 July, 2019 @10:05

Qendërmbrojtësi më me përvojë në kombëtaren shqiptare, është lënduar në ndeshjen përgatitore me ekipin e tij dhe kështu pritet të…

PROJEKTI I RI KROAT

Stadium me 5 yje për Kroacinë

Fotot: Jutarnji/fb

12 July, 2019 @14:58

Nënkampionia aktuale e Botës, Kroacia, pritet të bëhet me stadium më modern në botë, që do të ketë pesë yje.…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020