Të gjitha lajmet

NBA

Wiggins te Warriorsat, Russell te Minnesota

Wiggins te Warriorsat, Russell te Minnesota

6 February, 2020 @20:45

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, është duke kaluar një stinor jo të mirë për shkak të lëndimeve.

Warriorsat gjenden në fund të tabelës me 12 fitore e 40 humbje.

Skuadra e trajnerit Steve Kerr, filloi të bëjë lëvizje te skuadra e saj. Para pak çastesh e shtoi në skuadër yllin e Minnesota Timberwolvesit, Andrew Wiggins, derisa e shkëmbyen me lojtarin D’Angelo Russell.

Shumë shpejtë pritet të kthehet Stephen Curry nga lëndimi, për të shpresuar së paku Play Offin, edhe pse gjasat janë shumë të vogla.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA