Të gjitha lajmet

ZVICRA

Xhaka s’e ka problem, ia jep shiritin Shaqirit

Xhaka s’e ka problem, ia jep shiritin Shaqirit

6 September, 2019 @10:15

Pasi e kuptoi që kapiten për ndeshjet e shtatorit ndaj Irlandës dhe Gjibraltarit do të jetë Granit Xhaka dhe jo ai, Xherdan Shaqiri në shenjë proteste vendosi të mos grumbullohej me Përfaqësuesen e Zvicrës.

E për këtë gjë pas ndeshjes së mbrëmshme (Irlandë 1-1 Zvicër) foli Granit Xhaka.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

“Për mua nuk është problem. Ne jemi të rritur dhe mund të ulemi të bisedojmë, Unë jam i gatshëm t’ia jap shiritin Shaqirit, nëse ajo është arsyeja e vetme që e rikthen atë në skuadër. Shiriti për mua nuk është gjithçka, unë tentoj të jap maksimumin për skuadrën me apo pa shirit në krah.” - u shpreh Granit Xhaka, raporton Bild.

PLANI I EDY REJAS NDAJ FRANCËS

Reja do të provojë një 11-she ndryshe ndaj kampionit botëror

Foto: FSHF

6 September, 2019 @0:20

Selektori italian i Shqipërisë, Edy Reja, pasi që ka arritur në Francë, është duke përgatitur një formacion me 11-she të…

NË NDESHJEN E RADHËS

Ish ylli i Kosovës, pensionohet në ndeshje ndaj Çekisë

5 September, 2019 @21:08

Tashmë ka vendosur. Pas ndihmës së madhe që i dha Kosovës në kohën kur ishte më së vështiri, tash 33…

NGA KONFERENCA

Florent Hasani: Jam i gatshëm për të mbuluar mungesat

Foto: FFK

5 September, 2019 @21:04

Njëri ndër futbollistët e Kosovës që së fundi ka dalë nga Superliga e Kosovës dhe tash po bën karrierë të…

NGA KONFERENCA

Bernard Berisha: Është koha të fitoj rastin

Foto: FFK

5 September, 2019 @20:45

Njëri ndër futbollistët që gjithmonë ka qenë pranë Kosovës dhe ka qenë i qetë, Bernard Berisha, në konferencën e sotme…

ANGLIA

Wan-Bissaka s’debuton ndaj Kosovës

3 September, 2019 @19:14

Për shkak të një lëndimi të pësuar, Aaron Wan-Bissaka është larguar nga kampi stërvitor anglez dhe nuk do të jetë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020