Të gjitha lajmet

DRITA-LLAPI

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

10 October, 2017 @15:54

Drita
Llapi
Drita 3 : 1 Llapi
Xhevdet SHABANI 23', 65', Astrit FAZLIU 41' Mirlind DAKU 67'

Stadiumi i qytetit, Gjilan.
Futbollisti më i dalluar i Dritës, Xhevdet Shabani, që sot po feston ditëlindjen e tij, ka dhënë një paraqitje për tu mbajtur mend "Intelektualëve" të cilët kanë festuar për të dalë në vend të dytë të klasifikimit pas fitores. Xhevdet Shabani ka shënuar dy herë dhe ka asistuar në një gol tjetër, ku Drita mposhti liderin Llapi në stadiumin e qytetit në Gjilan, për të arritur kuotën e 15 pikëve, dy më pak se lideri aktual. TABELA AKTUALE Llapi tentoi të rikthehet në pjesë të dytë kur Mirlind Daku uli epërsinë në 2-1, pasi që më parë Shabani e Astrit Fazliu kishin shënuar për bardhekaltërit gjilanas, por forma e mirë e Shabanit nuk la shumë mundësi për llapjanët. Drita morri të tre pikët e ndeshjes sot, derisa iu afrua Llapit në klasifikim edhe më, duke ua shkaktuar humbjen e dytë të stinorit.

OPINION

Një “caretaker” për Kosovën

11-shja e përfaqësueses së Kosovës, para ndeshjes me Islandën (09.10.2017)/ Foto: FFK

10 October, 2017 @12:27

Fundi i epokës së Albert Bunjakit në krye të përfaqësueses së Kosovës, përveçqë përbën një rrethanë të re, përbën po…

DEKLARATA PAS NDESHJES: CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

10 October, 2017 @0:11

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas ndeshjes ndaj Italisë ka thënë se një detaj ka vendosur fituesin e takimit,…

OPINION

Ndalesa e parë

9 October, 2017 @23:29

Të ndërtosh një përfaqësuese shtetërore kërkon kohë! Disa vendeve ju nevojiten 10 vite e disa vendeve tjera edhe mbi 100…

MAQEDONIA-LIHTENSHTAJNI

Tre gola me emra shqip te Maqedonia

9 October, 2017 @23:19

Maqedonia, që ka qenë rivale e Shqipërisë në kualifikime për Kampionatin Botëror Rusia 2018, ka mposhtur sonte Lihtenshtajnin 4-0 në…

DEKLARATA PAS NDESHJES: ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Krenar me këta djem

9 October, 2017 @23:06

Përzgjedhësi në largim i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka drejtuar për herë të fundit Kosovën në kuadër të kualifikimeve…

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 October, 2017 @22:49

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me radhë nën drejtimin e Christian Panuccit. Pas Spanjës, tre ditë…

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 October, 2017 @22:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të veten ka arrtiur të bëhet pjesë e Kampionatit Botëror në…

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 October, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Italisë. Ndeshja fillon në ora 20:45.

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 October, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell Borozani.com, është bërë e ditur se në rast të kualifikimit të…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 October, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të Grupit I, Islanda-Kosova. Heimir Hallgrimsson ka vendosur për: 1. Hannes Halldorsson,…

NATIONS LEAGUE

Tabelat e Ligës D pas ndeshjeve të sontme

16 November, 2018 @1:32

LIGA D GRUPI D1 Në Grupin D1, që të dyja ndeshjet përfunduan baraz, Kazakistani - Letonia 1-1, Andorra - Gjeorgjia…

NATIONS LEAGUE

Tabelat e Ligës B dhe C pas ndeshjeve të sontme

16 November, 2018 @1:28

LIGA B GRUPI B3 Ndeshja e vetme e Grupit B3 ishte ajo në mes të Austrisë dhe Bosnjës që përfundoi…

NATIONS LEAGUE

Tabelat e Ligës A pas ndeshjeve të sontme

16 November, 2018 @1:23

Janë luajtur nëntë ndeshje sonte në kuadër të Ligës së Kombeve. LIGA A GRUPI A2 Belgjika doli fituese edhe…

MELO

Houstoni largon Carmelo Anthonyn

16 November, 2018 @0:19

Skuadra e Houston Rockesit e largoi yllin veteran Carmelo Anthonyn nga skuadra. Carmelo, vetëm 10 ndeshje ishte pjesë e skuadrës,…

OLYMPIACOS - FENERBAHCE

Fenerbahçe fiton derbin në Greqi

FOTO/ euroleague.net

15 November, 2018 @23:12

Ndeshja e javës në Euroleague ndërmjet Olympiacosit dhe Fenerbahçes, përfundoi me plot emocione në fund. Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e…

Të gjitha lajmet nga