Të gjitha lajmet

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

30 May, 2019 @14:35

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, në katër javët e fundit të Serie A-së ka luajtur me lëndim, për të ndihmuar ekipin që të shkojë në Champions League.

Atalanta e Xhimshitit siguroi për herë të parë Ligën e Kampionëve në histori të klubit.

Xhimshiti kreu operacionin suksesshëm dje në Bergamo, ndërsa në postimin e tij ka shkruar se tash është koha për marrje të vetes dhe kthim në fushë dalëngadalë.

Përveç kualifikimit historik në Ligë të Kampionëve, Atalanta luajti edhe në finale të Kupës së Italisë, ku u mposht nga Lazio.

{blitz}

30 May, 2019 @14:33

LUCIANO SPALLETTI

Zyrtarisht shkarkohet

30 May, 2019 @13:28

Interi sot edhe zyrtarisht ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit, Luciano Spalletti. Ai pritet të zëvendësohet nga ish…

4 POTS OF CHAMPIONS 2019/20

Caktohen vazot e Ligës së Kampionëve 2019/20

27 May, 2019 @15:05

Me përfundimin e stinorit në Serie A dhe konfirmimin e ekipeve të fundit pjesëmarrëse, sot janë qartësuar vazot e shortit…

KOMPLETOHEN KAMPIONËT

Feronikeli mëson rivalët potencial

27 May, 2019 @13:17

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet…

CHAMPIONS LEAGUE

Feronikeli në Champions League, kundërshtarët e mundshëm

Foto: FFK

25 May, 2019 @14:10

Fituesi i Ligës dhe Kupës në futbollin kosovar, Feronikeli, me plot meritë do ta përfaqësojë Kosovën në Champions League sezonin…

Të gjitha lajmet nga Champions League