Të gjitha lajmet

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 October, 2017 @14:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës në basketboll. Xhiroja e radhës hapet nesër me ndeshjen që pritet të jetë ndër më interesantet e javës, Ylli-Bashkimi, derisa pritet duel interesant edhe në Pejë, ku Peja pret Rahovecin. TABELA AKTUALE

TERMINET:

E premte 19:00 Ylli - Bashkimi E shtunë 20:00 Kerasan Prishtina - Borea 20:00 Trepça - Sigal Prishtina E diel 16:00 Peja - Rahoveci

ALEKSANDAR GRUEV

Gruev: Loja agresive në fillim, vendosi

BOROZANI/ A.P

19 October, 2017 @14:21

Basketbollisti bullgar i Bashkimit, Aleksandar Gruev, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Blokotehnas ka thënë se ekipi i tij…

PREDRAG MILOVIC

Trajneri i Bashkimit: Ekipi më i mirë fitoi

BOROZANI/ A.P

19 October, 2017 @14:00

Trajneri i Bashkimit, Predrag Milovic, në deklaratën e tij pas ndeshjes së parë në BIBL ndaj Blokotehnas, të cilën

A LETTER FROM LEGEND

Bryant këshillon Haywardin pas lëndimit të tmerrshëm

19 October, 2017 @11:57

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant, ka shkruar një letër prekëse në profilin e tij në Instagram për…

PËRMBLEDHJE E MËNGJESIT

Spurs fiton me mungesa

nba.com

19 October, 2017 @10:16

San Antonio Spurs edhe pse kishte mungesa si Kawhi Leonard e Tony Parker, arriti ta mposht Minnesota Timberwolvesin me rezultat…

FIBA EUROPE CUP

Triumf i Prishtinës në Belgjikë

18 October, 2017 @22:22

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të madhe në nismë të FIBA Europe Cup duke e mposhtur rivalin e parë në…

AKADEMIK-TIRANA

Humbja e dytë për Tiranën

Foto: BIBL

18 October, 2017 @21:45

Tirana ka pësuar edhe në ndeshjen e dytë të stinorit 2017/18 në BIBL. Pas disfatës së pësuar në mesjavën e…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Belfius Mons - Sigal Prishtina

18 October, 2017 @20:14

Janë publikuar pesëshet startuese të Belfius Monsit dhe të Sigal Prishtinës. BELFIUS MONS: G.Green, C.Jones, B.Lemaire, M.Tiby, J.Reddic SIGAL PRISHTINA:…

BIBL

Bashkimi fillon me humbje stinorin në BIBL

Foto: BIBL

18 October, 2017 @20:06

Skuadra prizrenase Bashkimi, në ndeshjen e parë të stinorit 2017/18 në Ballkan League, pësoi humbje nga Blokotehna me rezutlat

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Blokotehna - Bashkimi

18 October, 2017 @18:26

Këto janë pesëshet startuese të Blokotehnas dhe të Bashkimit. BLOKOTEHNA: Z.Gocevski, G.Glavchev, M.Mladenovikj, A.Kazarnovski, I.Kolev BASHKIMI: A.Gruev, U.Zenelaj, S.Zekiqi, Q.Biraj,…

TURNEU NË BULLGARI

12-shja e Kosovës U15 për turneun në Sofje

18 October, 2017 @14:21

Kosova U-15 (meshkujt) prej 3 deri më 5 nëntor do të marr pjesë në një turne ndërkombëtar në Sofia të…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga