Të gjitha lajmet

ÇEREKU I PARË: YLLI - LIPJANI

Ylli e nis bindshëm

Ylli e nis bindshëm

11 April, 2019 @19:20

Përkundër se Lipjani kapi epërsinë në fillim të ndeshjes, Ylli u këndell për të përfunduar furishëm çerekun e parë të ndeshjes 36-21.

Më efikasi aktualisht te Ylli është Egzon Kuqi me 14 pikë. Te Lipjani Mike Mitchell ka shënuar 11 pikë.

ÇEREKU I PARË: PRIZRENI - TREPÇA

Vetëm një pikë plus për Prizrenin

11 April, 2019 @19:17

Pas çerekut të parë të zhvilluar në Sezai Surroi, Prizreni ka epërsi një pikëshe ndaj Trepçës, 21-20. Bardhezinjtë po…

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Lipjani, 5-shet e para

11 April, 2019 @19:00

Pak para fillimit të ndeshjes mes Yllit dhe Lipjanit, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arben Krasniqi dhe Gyltekin Selimi kanë dalë…

FORMACIONET STARTUESE

Prizreni-Trepça, 5-shet e para

11 April, 2019 @18:58

Pak para fillimit të ndeshjes mes Prizrenit dhe Trepçës, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arbnor Rifati dhe Ilir Selmani kanë dalë…

PLAY OFFS 18/19

NBA gati për Play Offin 2018/19

11 April, 2019 @11:15

Pas përfundimit të ndeshjeve sot në mëngjes, u caktuan të gjitha çiftet që do të garojnë në Play Offin 2018/19…

MEGASPORTS - LLAPI

Dueli prizrenas në finale

10 April, 2019 @23:03

Skuadra prizrenase Megasports, duke e mposhtur Llapin në ndeshjen e tretë me rezultat 75-56 u kualifikua në finale. Djelmoshat e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Shpërthen Dardani, për të ruajtur pamposhtshmërinë

Foto: KBPrishtina/fb

10 April, 2019 @21:03

Është dashur një performancë kolosale nga Dardan Berisha [rekord personal i stinorit] për të vazhduar Prishtina serinë e fitoreve në…

BASHKIMI - BOREA

Rekord sezonal, përforcojnë pozitën 4

10 April, 2019 @20:47

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës, Bashkimi, ka shënuar fitore lehtë të parashikueshme ndaj Boreas në Prizren. Portokallezinjtë përmirsuan rekordin…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: 1 pikë epërsia edhe 10 minuta lojë

10 April, 2019 @20:28

Kanë mbetur edhe 10 minuta në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Rezultati është i ngushtë 69-70 në favor të Prishtinës. Dardan…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

10 April, 2019 @19:51

Pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina, është mbyllur me rezultat 45-54 në favor të nënkampionit të Kosovës. Dardan…

PJESA E PARË: BASHKIMI - BOREA

I thellë rezultati në Prizren

10 April, 2019 @19:41

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Borea. Epërsa e Bashkimit është 52 pikë, pas 20 minutave lojë…

ÇEREKU I PARË: PRIZRENI - TREPÇA

Vetëm një pikë plus për Prizrenin

11 April, 2019 @19:17

Pas çerekut të parë të zhvilluar në Sezai Surroi, Prizreni ka epërsi një pikëshe ndaj Trepçës, 21-20. Bardhezinjtë po…

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Lipjani, 5-shet e para

11 April, 2019 @19:00

Pak para fillimit të ndeshjes mes Yllit dhe Lipjanit, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arben Krasniqi dhe Gyltekin Selimi kanë dalë…

FORMACIONET STARTUESE

Prizreni-Trepça, 5-shet e para

11 April, 2019 @18:58

Pak para fillimit të ndeshjes mes Prizrenit dhe Trepçës, trajnerët e ekipeve përkatëse, Arbnor Rifati dhe Ilir Selmani kanë dalë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Shpërthen Dardani, për të ruajtur pamposhtshmërinë

Foto: KBPrishtina/fb

10 April, 2019 @21:03

Është dashur një performancë kolosale nga Dardan Berisha [rekord personal i stinorit] për të vazhduar Prishtina serinë e fitoreve në…

BASHKIMI - BOREA

Rekord sezonal, përforcojnë pozitën 4

10 April, 2019 @20:47

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës, Bashkimi, ka shënuar fitore lehtë të parashikueshme ndaj Boreas në Prizren. Portokallezinjtë përmirsuan rekordin…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga