Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 April, 2018 @10:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës, i xhiros XXVIII, ka nxjerrë palestrën 13 qershori dhe ndeshjen Ylli-Borea me më së shumti shikues nga të gjitha ndeshjet e xhiros.

Ndeshja Ylli - Borea u ndjek nga 400 shikues njofton Informatori Nr. 28 i Superligës, ndërsa pas saj u rendit dueli mes Trepçës e Bashkimit me 300 sosh.

200 të tjerë ishin mbledhë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci, kurse vetëm 100 në takimin Kerasan - Peja.

Në total, numri i shikuesve në xhiron e fundit të stinorit të rregullt të Superligës ka shkuar në 1 mijë.

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 April, 2018 @20:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në…

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri…

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 April, 2018 @10:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-100. …

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit, bëri që të barazohet seria në këtë përballje. Epërsia prej 14…

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State Warriors, me rezultat 103-90, arriti fitoren e parë në seri. …

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të ngushtë 104-102, e barazoi serinë në ndeshjen e katërt në…

GAME 1: LIPJANI - KALAJA

Lipjani fiton ndeshjen e parë në finale

22 April, 2018 @22:22

Lipjani arriti ta mposht Kalanë me rezultat 76-71, në ndeshjen e parë të finales. Skuadra e Lipjanit ishte në epërsi…

GAME 2: BASHKIMI - PROBET PRISHTINA

Bashkimi pa probleme në finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 April, 2018 @21:11

Sikurse në ndeshjen e parë, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, vashat e Bashkimit mposhtën Probet Prishtinën, kësaj radhe…

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 April, 2018 @20:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e Kosovës në basketboll, Peja ka shënuar fitore ndaj Kerasanit,…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 April, 2018 @19:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës, Petrit Zeqiri, do të hynë në ndeshjen e fundit të…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga