Të gjitha lajmet

GARRIUS HOLLOMAN

Ylli regjistron Hollomanin

Ylli regjistron Hollomanin

8 January, 2019 @16:05

Skuadra e drejtuar nga trajneri me përvojë Arben Krasniqi, Ylli, ka paraqitur për regjistrim në FBK sot basketbollistin amerikan, Garrius Holloman.

Aloja 198 centimetra i gjatë vjen nga liga libaneze, ku së fundi ka qenë pjesë e ekipit Tadamon, ndërsa është 29 vjeçar.

Holloman ka statistika impresive në ekipin e tij të fundit, ku ka shënuar 17.6 pikë mesatarisht.

Përveç pikëve, ai ka edhe 9.3 kërcime si mesatare dhe 3.7 asistime, derisa ka qenë ndër lojtarët kryesorë të skuadrës Tadamon me 35 minuta mesatarisht për ndeshje në stinorin 2017/18.

Ylli ka përfunduar stinorin vjeshtor të Superligës në pozitë të dytë të klasifikimit me bilans prej nëntë fitoreve dhe pesë disfatave.

Ekipi në fjalë është duke garuar për të mbyllë stinorin në vend të dytë, që i garanton pushim në çerekfinale të PlayOffit për të shkuar direkt në gjysmëfinale të PlayOffit.

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga