Të gjitha lajmet

LËVIZJE TE SPANJA

Zëvendësohet Luis Enrique

Zëvendësohet Luis Enrique

19 June, 2019 @16:20

Federata e Futbollit të Spanjës ka bërë të ditur se Robert Moreno do të kryejë detyrën e selektorit të përkohshëm të reprezentacionit, pasi që Luis Enrique ka kërkuar të zëvendësohet nga posti i tij për arsye personale.

Luis Enrique ka disa probleme familjare dhe nuk ka mundur të jetë prezent në ndeshjet e fundit të Spanjës dhe kështu ka vendosur të largohet. Moreno, që ka qenë asistent i tij do të merr detyrën përkohësisht, ndërsa mediat spanjolle kanë bërë të ditur se Abelardo Fernandez mund të bëhet selektor, nëse Enrique nuk do të mund të kthehet deri në ndeshjet e radhës.

ORARI dhe TABELAT DREJT EURO2020

Kujtojmë, Spanja ka bërë start perfekt në kualifikime për EURO 2020 duke fituar të katër ndeshjet e zhvilluara dhe me pikë maksimale udhëheq Grupin F kualifikues.

Njashtu, spanjollët janë ndër të rrallët që kanë shënuar ngritje në renditjen e TOP10-shes në FIFA.

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020