Të gjitha lajmet

LËVIZJE TE SPANJA

Zëvendësohet Luis Enrique

Zëvendësohet Luis Enrique

19 June, 2019 @16:20

Federata e Futbollit të Spanjës ka bërë të ditur se Robert Moreno do të kryejë detyrën e selektorit të përkohshëm të reprezentacionit, pasi që Luis Enrique ka kërkuar të zëvendësohet nga posti i tij për arsye personale.

Luis Enrique ka disa probleme familjare dhe nuk ka mundur të jetë prezent në ndeshjet e fundit të Spanjës dhe kështu ka vendosur të largohet. Moreno, që ka qenë asistent i tij do të merr detyrën përkohësisht, ndërsa mediat spanjolle kanë bërë të ditur se Abelardo Fernandez mund të bëhet selektor, nëse Enrique nuk do të mund të kthehet deri në ndeshjet e radhës.

ORARI dhe TABELAT DREJT EURO2020

Kujtojmë, Spanja ka bërë start perfekt në kualifikime për EURO 2020 duke fituar të katër ndeshjet e zhvilluara dhe me pikë maksimale udhëheq Grupin F kualifikues.

Njashtu, spanjollët janë ndër të rrallët që kanë shënuar ngritje në renditjen e TOP10-shes në FIFA.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga